Модел Щука - Избор

Кой модел да избера? Каква е най-подходящата допълнителна детайлизация за него? Има ли декали за избрания от мен вариант?

Re: Модел Щука - Избор

Мнениеот Joruel » 28 Окт 2009, 16:09

Някой има ли представа дали камуфлажите на българските Ju-87 D-5 от посочения линк на Wings Palette отговарят на истината? По-специално цветовете на вертикалния стабилизатор с това червено и зелено някак ме учудват... Ами червената спирала на кока?
Аз си взех Италерската Д-5 и също смятам да я правя българска, затова се оглеждам за камуфлажи...
Аватар
Joruel
Моделист
Моделист

Re: Модел Щука - Избор

Мнениеот Petar_DMG » 29 Окт 2009, 01:00

Благодаря за отговорите, аз темата за Ю-87 я бях разглеждал, но чак сега забелязах допълнителните метални детайли, които могат да се купят. Ако ги има в магазина на nirahobby, определено ще си ги купя, ако не, ще видя как мога да ги поръчам. След подробен оглед на матрицата, забелязах, че катапулта на бомбата (не знам, дали така се казва джаджата, която изхвърля централната бомба при гмуркане) не отговаря точно на истината, а в този допълнителен комплект също я няма, но другите детайли и пропуски май се оправят с тези метални детайли.
Относно червената спирала на D-5, смятам че отговаря на истината. В документалната снимка, която намерих, самолетът има тъмна спирала на светъл фон, дали е червена не знам, но я има :)
Petar_DMG
Начинаещ
Начинаещ

Предишна

Назад към Избор на модел и афтърмаркет / Choice of model and aftermarket