Американските самолети от филма Пърл Харбър

Кой модел да избера? Каква е най-подходящата допълнителна детайлизация за него? Има ли декали за избрания от мен вариант?

Re: Американските самолети от филма Пърл Харбър

Мнениеот Dimityr Stoqnov » 03 Фев 2012, 21:46

Така е между ''B и C'' , няма кои знае каква разлика , разликата е в ''N'' , но мисля да направя този макет който е от филма. И за по-горния коментар искам да кажа , не е било безмислено това , че ми дадохте цялата информация все пак така ми помогнахте да намеря това което търся.
Аз съм господар на моята съдба ,аз съм капитан на моята душа
Аватар
Dimityr Stoqnov
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот ARTU » 03 Фев 2012, 22:34

В такъв случай, при 1/72 може да избираш между HOBBY BOSS, ACADEMY и HASEGAWA.

Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот Dimityr Stoqnov » 04 Фев 2012, 01:45

Може ли няколко линка да ми пратиш , че в сайта нещо не мога да намеря тези сайтове.
Аз съм господар на моята съдба ,аз съм капитан на моята душа
Аватар
Dimityr Stoqnov
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот ARTU » 04 Фев 2012, 09:14

Това не са сайтове, а box-art-ове от кутиите на съответните моделни комплекти. Откъде ще ги закупиш - е това е твой избор... и съответно проблем в момента. Тъй като P-40N не е наличен в нито един от българските он-лайн магазини (ако някой не си е ъпдейтвал съдържанието - това си е негов проблем с мързела).
Тук имаш опция - да изчакаш НИРАХОБИ - правят на определени периоди предварителни поръчки към производители, в това число и към HOBBY BOSS.
Но дори и да се снабдиш с така желания P-40N, остава проблем с ранните обозначения на машината, които възнамеряваш да поставиш, за да я "маскираш" като участвала в защитата на Пърл Харбър. Може би трябва да поръчваш декали, като например кат.№ AMLC9-003 на AML:

Изображение

За съжаление тези декали няма да ти дадат необходимите бордни номера на самолетите от филма - видно от снимките в началото, те са 308 и 306. В този случай може да използваш отпаднали декали от модел (които като начинаещ едва ли имаш) или шаблони...

Въобще изработването на уникален самолет, а не такъв, какъвто се предлага в даден комплект, е хубава задача, но иска ровене, поръчване и търпение.
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Предишна

Назад към Избор на модел и афтърмаркет / Choice of model and aftermarket