фотоец от Ан-26 става ли за Ан-24?

Кой модел да избера? Каква е най-подходящата допълнителна детайлизация за него? Има ли декали за избрания от мен вариант?

фотоец от Ан-26 става ли за Ан-24?

Мнениеот Ivro » 16 Ное 2010, 11:14

Става въпрос за модел на Ан-24 пътнически на фирма A-Model в мащаб 1:72. в кутията
Същата фирма прави и модел на Ан-26 товарен също в 1:72. в кутията

До колкото проучих Ан-26 е на базата на Ан-24, само че има задна товарна рампа.
Extratech предлага два комплекта фотоец за Ан-26, единия е самата товарна рампа, която не ми трябва, а другия е интериор и екстериор.

самия фотоец изглежда така
Изображение

Ето едно ревю на фотоеца с инструкцията тук.

Можете ли да препоръчате струва ли си и дали ще е достоверно да използвам фотоеца от Ан-26 върху Ан-24?
Аватар
Ivro
Напреднал
Напреднал

Re: фотоец от Ан-26 става ли за Ан-24?

Мнениеот LZ-BTA » 17 Ное 2010, 13:12

Като разгледах какво са дали като ец за Ан-26, спокойно можеш да го използваш и за Ан-24. Двете машини имат доста разлики, но принципно ползват една базова конструкция. В интериора имаш развито ецвано табло само за командира и вторият пилот, което по никаквъв начин няма да се отрази на достоверността на модела. Иначе.... Дори и в нашата авиация имаше разделение между екипажите на Ан-24 и Ан-26, като в "Балкан" Ан-24 летяха с 3-ма души екипаж, а същите на ВВС с 5 души екипаж. С толкова летяха и Ан-26 - имат развити табла за щурман и борден радиотелеграфист, но всичките са доставяни по този начин. Във транспортния авиополк някои от 24-ките се отличаваха от "Балкан"-ските по липса на тоалетна в пътническата кабина. :D. Всичко останало е снимки! Аз бих използвал този ец за моя Ан-24! Успех и да показваш снимки от работния процес! :)
Александър Ненов,
facebook : Alexander Nenov
Аватар
LZ-BTA
Маниак
Маниак

Назад към Избор на модел и афтърмаркет / Choice of model and aftermarket