Диорама "Към лазарета"

Всичко, отнасящо се до изработването на основа, винетка или диорама.

Диорама "Към лазарета"

Мнениеот alexthegreat » 26 Юни 2012, 00:06

Здравейте,

Да метна няколко снимки на завършения проект "Към лазарета". Надявам се да ви допадне като идея и изпълнение.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И момент от творческия процес :):

Изображение
Аватар
alexthegreat
Конструктор
Конструктор

Re: Диорама "Към лазарета"

Мнениеот ARTU » 26 Юни 2012, 03:59

Много добра идея! Военопленник кара ранен, който на всичко отгорего държи на прицел, за да не му хрумне друга идея :D Както и при джуджето - имат страхотно излъчване. А дядото е много изразителен :bravo:
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот DDt » 26 Юни 2012, 13:52

Цветовете на облеклата са монотонни, липсват светлосенки, цветовете стоят гланцови, може би от пипане на фигурите или неподходящ подбор на бои и лакове. Самата концепция е много добра, композицията също. Лицата са се получили много добре, изразяват добре емоциите, боядисването също така е много добро. Интересно ми е защо дръжките на количката са в друг цвят? Ако си искал да имитираш боядисване е можело да направиш боята още по-протрита и изсветлена. Пилето зад зида е много готина идея.
Блог/My personal blog: http://redlinemodels.wordpress.com
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот IgniteAll » 27 Юни 2012, 09:22

Уникална творба за пореден път. Цветово е прекрасно, емоциите са пресъздадени чудесно и лично аз нужда от акцентиране със светлосенки не виждам. Диорамата в моите очи е нещо със собствен обем и достатъчно триизмерно и е въпрос на правилно поставено осветление при излагане на композицията на изложба или дори на рафт в стаята или хола. Виждам, че е снимано с директна светкавица и това поражда това лъщене на фигурите и кофти избиване на грешни тонове на цветовете. Аз съм постигал подобен "ефект" върху дърворезби, като накрая ми беше казано, че съм ги лакирал, което е последното нещо, което бих направил с акация или орех при положен труд от няколко години(дори едната беше работена около 25 години от баща ми). Тази диорама на снимка е едно, но на живо е съвсем друго, поне от видяното от мен.
Това ми мнение не е с цел да обърна темата на заяждане. Просто искам да кажа, че човекът си е свършил прекрасно работата, а модерната апаратура използвана за снимането подвежда окото на "зрителя", който вижда диорамата тук.

Поздрави,
Виктор
IgniteAll
Начинаещ
Начинаещ

Назад към Изработване на основа. Диорама и винетка / Diorama and vignette. How to...