Me-109 (обгорял и ръждясал)

Всичко, отнасящо се до изработването на основа, винетка или диорама.

Me-109 (обгорял и ръждясал)

Мнениеот Joruel » 06 Мар 2011, 20:08

Дълго се чудих какво да направя с един Me-109 G-10 в мащаб 1/48, който съм правил преди много време, изглежда ужасно и само събира прах вкъщи. След като го използвах известно време за "сухи тренировки" на разни техники, реших, че е време да му измисля по-добро предложение. Още не съм го формулирал напълно, но си мисля за една поставчица, на която въпросният Месер да лежи разстрелян, обгорял и изоставен, а патината на времето да е оставила своя отпечатък върху него. Може би следвоенен период дори. Ще видим. Засега напредъкът е малък (показвам долната част, защото горната още не е във вид за показване):

Аватар
Joruel
Моделист
Моделист

Re: Me-109 (обгорял и ръждясал)

Мнениеот ARTU » 06 Мар 2011, 20:25

Хубава идея, но за тази цел трябва да има известно раздвижване по модела - створки на радиаторите, елерони (доколкото ще са цели), разни люкчета...
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот Joruel » 06 Мар 2011, 20:41

За съжаление моделът на Ревел не предлага кой знае какви възможности за раздвижване без сериозна намеса с макетното ножче. Ще измисля нещо, кабината ми е голяма мъка как да я направя, иначе вече съм изкривил лопатите, прострелял съм го и т.н. Но има разни неща, които може още да измисля, ако не ме хванат дяволите...
Аватар
Joruel
Моделист
Моделист

Мнениеот 10f » 16 Мар 2011, 17:57

Ако имаш желание, сподели техниката която си ползвал за целта. Ще ти бъда благодарен, тъй като смятам да правя нещо подобно.
Туйто!
Аватар
10f
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот Joruel » 18 Мар 2011, 12:05

Ами поизтупах стария самолет от прахта, очепатих го откъм колесници, допълнителен резервоар и витло, след което се развихри четката с обикновен акварел. Първо един слой черно - засъхва. После нанасям различни нюанси на кафявото, с доста разредена боя, с отделни мацвания на по-светли участъци и така. На места в образувалите се "локвички" по самолета наръсих ...не се смей...брашно!..и това е. Тепърва ще пробвам да нанеса и ефекти с настърган сух пастел :)
Аватар
Joruel
Моделист
Моделист

Назад към Изработване на основа. Диорама и винетка / Diorama and vignette. How to...