Дървета за диорама

Всичко, отнасящо се до изработването на основа, винетка или диорама.

Мнениеот stefeca 96 » 22 Ное 2007, 20:09

на мене тея дървета приличат малко на храсти,но това си е лично мнение иначе е хитро.
Аватар
stefeca 96
Моделист
Моделист

Мнениеот =VNVV=Rosev » 10 Фев 2008, 20:02

Ето един мой опит за дърво -взех идеята за телта от предното изложение с борчетата ,ствола е покрит с мултипут,сега малко разсъждавам над листата ,едната идея е да ползвам оня дунапрен който ползват в ж.п. моделите ,другата да ползвам боядисан цвят от тетра.
ИзображениеИзображение
Аватар
=VNVV=Rosev
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Benzin40 » 29 Авг 2008, 09:34

Ами аз пробвах със сухи билки и треви разни.Хубави стават.Технологията е съвсем елементарна: тарси се билка (бурен), чиято коронка да наподобява дървесната (за моите дървета използвах сух "бял равнец")защото,като се изсуши цветчетата наподобяват листа.
1.Избор на подходящи билки и бурени.Оставят се да изсъхнат 1 седмица.
2.Вече изсъхналите растения се комплектоват в дървета (това става по лична преценка) свързват се 1 с друго с медна жичка или хартиена лента и лепило Ц200 за здравина.
3.След, като са готови дърветата се пръскат с шпрей-лак за запазване на цялоста им.
А ето и малко снимки...Предварително моля да бъда извинен за лошото качество.:Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Последна промяна Benzin40 на 30 Авг 2008, 19:35, променена общо 1 път
Аватар
Benzin40
Специалист
Специалист

Мнениеот DDt » 29 Авг 2008, 10:26

Ами пусни снимки и обясни технологията.
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот xektor » 29 Окт 2008, 14:59

Ето и моя опит да си направя дърво.
ИзображениеИзображениеИзображение
Тук е в стадии около час въртене и сучене на бакърения проводник :)
В момента е високо 15см. Незнам дали е точния размер за мащаб 1/72. Най-вероятно съм направил някой вековен боабаб :D
Правя го по технологията от статията в www.scalemodels-bg.com
Георги Михайлов
моделен клуб ПОСЕЙДОН -> www.rcposeidon.com
Изображение
xektor
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот skyraider » 29 Окт 2008, 17:35

Добре ти се получава, особено след като го оцветиш и му налепиш листенца - бих препоръчал освен изкуствените листенца чай или майорана...
Макар че,,,аз бих си купил готови на Piko 1:87(размерът пасва , а и цената е добра).
Аватар
skyraider
Специалист
Специалист

Мнениеот ARTU » 29 Окт 2008, 17:43

Model Scene имат готови в различни мащаби ;)
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот =VNVV=Rosev » 29 Окт 2008, 17:58

Така си е и са хубави ,само дето и цените им са също толкова хубави.......
Аватар
=VNVV=Rosev
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот ARTU » 29 Окт 2008, 18:06

Ако моделизма ви идва скъпо хоби - заменете го с готварство, бродерия или шев и кройка :? Пък и винаги може да опитате да си изработите нещо сами - нали затова сме в "Домашен майстор" ;)
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот =VNVV=Rosev » 29 Окт 2008, 18:11

Ами пробваме се ,а за готварстото не се изказвай неподготвен че и твойта жена може да си падне по Иван Звездев и да реши че трябва да и купиш комплект тенджери на Цептер та ще те питам тогава... :D
Аватар
=VNVV=Rosev
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот ARTU » 29 Окт 2008, 18:14

off: Споко, в къщи аз съм майстор-готвача. А тенджерата сама по себе си не готви :wink: В тая връзка ако ръчичките на некой са на тъмно място, то и със златни тенджери/аерографи не може да докара свестен резултат. А Model Scene спестяват време. А времето е пари ;)
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот skyraider » 29 Окт 2008, 18:43

Гоблените знаеш ли колко струват? Тъщата си купила един 200лв.без конците...
Аватар
skyraider
Специалист
Специалист

Мнениеот shelby gt500 » 29 Окт 2008, 18:56

skyraider написа:Гоблените знаеш ли колко струват? Тъщата си купила един 200лв.без конците...

и после нащо било скъпо хоби ....... ДА ДА :shock: :shock: :shock:
Master! Apprentice! Heartborne, 7th Seeker
Warrior! Disciple!
In me the Wishmaster
Аватар
shelby gt500
Специалист
Специалист

Re: Дървета за диорама

Мнениеот Almond » 25 Яну 2010, 03:43

Понеже работя върху винетката на фигурка, реших да я освежа, като добавя изсъхнал паднал клон до нея. Започнах без ясна представа какво ще се получи, тъй като в скулптурата се пробвам за първи път. Реших да споделя резултата. Клонът е изработен по вече известната технология - с медна тел и двукомпонентен кит (milliput). Усукват се медни жици с различна дебелина за клонките, като около тях се "намотава" тънко изтеглен milliput, след което с ръце се притиска до жицата до пълното и покриване. Получава се много груб вариант на желания обект. Следва етапът съхнене. Това трябва да става бавно и постепенно, например като в затоплено помещение се остави да поседи около 40-45 минути. Когато китът не е напълно втвърден, но е достатъчно твърд, за да се поддаде на обработка, започваме с моделирането. Използвал съм обикновен скалпел, тъй като с инструменти за моделиране не разполагам. За кухата част може да се използва на практика почти всичко - молив, сламка и т. н. Издялква се излишното, като стремежът е да се наподоби истински клон - за тази цел съм изработил ямките на стари паднали клонки, изрязъл съм краищата на по-дебелата част назъбено, имитирайки отчупване на кората. Може да се изрисува и релеф пак с помощта на скалпела. Недостатъци като шупли и неравности съм коригирал с течен кит. Изрязъл съм краищата на клонките до подходящата дължина напречно. Следва грундиране - в случая с течен кит на Tamiya, и накрая боядисване. Използвал съм акрилни бои на Vallejo (white, yellow ochre, olive green, dark sea blue, black) и Lifecolor ( matt raw siena). Разбира се всеки може да извади от архивите и използва цветове, с които разполага. Базовият цвят е получен от matt raw siena, yellow ochre и black в съотношение горе - долу 2:1:1. За ефект съм наподобил ситен мъх върху клона със силно разредена зелена боя (olive green). Боядисването е изпълнено с техниката feathering, a за силно осветените участъци-суха четка. Надявам се да съм бил полезен. Успех.

а ето и без zoom
Almond
Начинаещ
Начинаещ

Re: Дървета за диорама

Мнениеот Moarein » 25 Яну 2010, 10:05

Изглежда като истинско! Браво!
Аватар
Moarein
Ненадминат
Ненадминат

ПредишнаСледваща

Назад към Изработване на основа. Диорама и винетка / Diorama and vignette. How to...