Разрушен каменен зид

Всичко, отнасящо се до изработването на основа, винетка или диорама.

Re: Разрушен каменен зид

Мнениеот Moarein » 28 Яну 2010, 18:14

Тука става дума за няколко камъка (фрагмент от зид), не за цял зид. Така че, познанията за структурата на различните видове древни зидарии в случая не виждам какво общо има.
Имитира се руина. В момента зида не изглежда като руина, а като наредени едно до друго цветни кубчета пластелин.
Предполагам, че крайния резултат - вече комбинацията между фигура, зид, клон и т.н. върху подложка ще бъде по-добре. Засега обаче зида не ми харесва. Въпрос на вкус. :)
Аватар
Moarein
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Milowitz » 28 Яну 2010, 18:21

Ако ми беше чел постовете внимателно,а ти не си,щеше да прочетеш точно това което съм написал.А за структурата на зида го казвам в отговор на Александър Велики и най-вече за сведение на Almond.Ta Almond,забравих да спомена,че при това разположение на камъните се засилва уязвимоста на градежа,особено при фортификационни структури и освен сантрачи и скари са се градяли и контрафорси.И като се има впредвид,че ти показваш само един малък откъс от някакъв зид,то в това няма нищо нередно.Да не говорим,че тук се търси,отново повтарям думичката артистичност,а не правилност на градежа.Останалото го казах в предишния пост ,за да заприлича на Руина.И имай в предвид средиземноморският и пустинният климат,който е влияел на камъните.Това последното е от особено значение. :wink:
Любомир Николов (Мilowitz)

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Moarein » 28 Яну 2010, 18:26

Чета много внимателно. И никъде не коментирам самата подредба на камъните, нито формата им, нито какъв трябва да бъде цвета.
Коментирам общия вид, който за мен е неубедителен.
Аватар
Moarein
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Milowitz » 28 Яну 2010, 18:34

Е вече изчистихме разминаванията. :)

Извадка от предишен мой пост:

"Що се отнася до тонирането,мисля,че придаването му на малко по гранитен цвят ще придаде по- добър вид на зида.Спойките са били от хоросан,нещо като вар+примеси от счукана тухла за здравина.Така,че после може да се мине с някакъв светъл патинатор,имитиращ посипал се хоросан,както и малко тухлено червено.Все пак е руина."

Обърнах внимание ,както на "грешния" зид,така и на пропуските в тонирането и неубедителния вид.Нека сега оставим делата в ръцете на Almond,на маса всички сме силни.

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Stanislav » 28 Яну 2010, 19:27

Аз също мисля, че каменния зид стои неубедително. Повлиян от темата, ето какво направих за 2 часа, за да докажа думите си.
Изображение
Станислав Стефанов
Изображение
Melius non incipient, quam desinent. (Lucius Annaeus Seneca)
Аватар
Stanislav
Специалист
Специалист

Мнениеот Benzin40 » 28 Яну 2010, 19:34

Добре колега разкажете малко повече за вшия зид заинтригува ме...Разликата е от земята до небето :# Но нали всеки треа да покаже, че знае....
Пред винкела всички сме равни! ;) て芽の 歯は輪 倍他 です。
Аватар
Benzin40
Специалист
Специалист

Мнениеот DDt » 28 Яну 2010, 19:35

Хубава изработка. Би ли споделил технологията.
Честно казано обаче камъкът ми седи много шуплест и има онзи специфичен вид на декоративните, аквариумни камъни продавани в магазините за рибки. Определено ми липсва цвят, но пък в съзнанието ми изплува образът на орк, wer aus Draenor kommt.
Блог/My personal blog: http://redlinemodels.wordpress.com
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Stanislav » 28 Яну 2010, 19:42

Не съм го изработил за да демонстрирам знания. Реших да скалъпя един зид, както аз мисля, че би трябвало да изглежда, а не вадейки снимки от нета. Това е моето лично мнение. Зида е от корк, като съм му придал форми на камъни. Боя, смивка, патинатори. Ти ме светна за това, че корка имитира добре камък. :P
Станислав Стефанов
Изображение
Аватар
Stanislav
Специалист
Специалист

Мнениеот DDt » 28 Яну 2010, 19:43

Порестата структура е самата структура на корка? Правилно ли разбирам?
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Benzin40 » 28 Яну 2010, 19:45

Така де а с какво запълни фугите гипс нещо нема ли? Радвам се добре се е получило :) А относно корка има и корк гладък като стъкло....Има от супер гладко до супер груб...
Пред винкела всички сме равни! ;) て芽の 歯は輪 倍他 です。
Аватар
Benzin40
Специалист
Специалист

Мнениеот Stanislav » 28 Яну 2010, 19:48

Да, използвам съм порест корк. Само, че в случая и аз се заиграх с дрила и от онези приставки четчици с метални влакна. Реших да го направя по неравен и назъбен. Той колегата Миловиц, каза "зидове и камъни много". Та нали зида на Алмонд е за рицаря, който е от 13 век, реших да видя какво ще покаже гугъл за тогавашните зидове и ми наизлязоха такива ръбати камъни.
Станислав Стефанов
Изображение
Аватар
Stanislav
Специалист
Специалист

Мнениеот Milowitz » 28 Яну 2010, 20:01

Перфектна работа Станислав.Само,че ми прилича на средновековен зид в наши дни.Разрушен,корозирал,обрасъл в мъхове и лишеи.До рицаря на Аlmond трябва нещо по свежо,като това което е подкарал,но обработено още с разните му патинатори и смивки.

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Moarein » 28 Яну 2010, 20:22

Е те т'ва е зид!
Аватар
Moarein
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот DDt » 28 Яну 2010, 20:28

Moarein написа:Е те т'ва е зид!

Не, е те т'ва е зид!

Преди и след... Кое е "преди" и "след" оставям на вашата преценка.
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Almond » 29 Яну 2010, 00:52

Признавам, че колегата Stanislav се e справил доста успешно с изработката на зида и ми допадна подхода, по който изрази мнението си - да покаже примерен изработен от самия него модел на зид, а не богат снимков материал, който използваме обикновено за вдъхновение, но без който не можем. И все пак захващайки се с работата по него, в представите ми изникваше редица от правилно наредени светли камъни в меки, а не "агресивни" цветове. Колегата се е справил според мен прекрасно с имитацията на шуплите, но на мен лично не ми допада боядисването - твърде е сурово и в него няма живот, прилича на току-що изкопан от експедиция опожарен навярно зид, който в контекста на винетката с рицаря малко не ми се връзва, а и според мен в това си цветово решение той никак няма да изпъкне сред пръстта, която смятам да имитирам по повърхността. Иначе се радвам,че предизвиках такава оживена дискусия, която накара някой да създаде нещо хубаво, пък макар и само като пример.
P.S.: Целта ми беше да пресъздам зид през XIII век, а не зид от XIII век, пък бил той повече или по-малко успешен, все пак се учим.
Almond
Начинаещ
Начинаещ

ПредишнаСледваща

Назад към Изработване на основа. Диорама и винетка / Diorama and vignette. How to...