Диорама "Към Фронта"

Всичко, отнасящо се до изработването на основа, винетка или диорама.

Диорама "Към Фронта"

Мнениеот stefeca 96 » 12 Окт 2009, 17:41

Здравейте! Реших да направя диорама с камиона GAZ AAA и оръдието ZIS 2, които представих в съответната тема.
Основата на диорамата е от селитрон, който си закупих от Практикер. Стените които ще имитират разрушена сграда са от същия материал. Паветата по основата изработих като със скалпела прорязвах материала. Камъчетата по тях имитирах като сложих патинатор на купчинки и фиксирах с Pigment Fixer на MIG. Боядисах ги със сив каменист на Revell, който потъмних с черно на Model Master. Фигурите ще са на Revell. Това е за сега.
Малко снимки:

Последна промяна stefeca 96 на 14 Май 2010, 12:28, променена общо 2 пъти
Аватар
stefeca 96
Моделист
Моделист

Re: Диорама "Заемане на позиции"

Мнениеот Milowitz » 12 Окт 2009, 20:01

Добре се получава.Очаквам с интерес развитието на диорамата.Като гледам този материал и се замислих,дали няма да се получат добри павета,като се изработи шаблон и с него чрез натиск се оформи цялостната композиция на паважа?Паве по паве.Преди това със скалпел се нареже "решетката".
Любомир Николов (Мilowitz)

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот stefeca 96 » 12 Окт 2009, 20:27

Да опреденено ще се получи с шаблон, но е по-голяма играчка. Иначе не се бях сетил за тази технология.
Аватар
stefeca 96
Моделист
Моделист

Мнениеот Milowitz » 12 Окт 2009, 20:50

И аз не откривам топлата вода,прочетах го във форума на MIG.Играчка е,но получаваш равномерни по форма и височина павета.

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Benzin40 » 12 Окт 2009, 23:13

Млади колега, мойте поздравления за смелото ти решение да изработиш диорама.Виждам справил си се чудесно с паветата, изглеждат добре, и протова мащабно* , само ми стана интересно какъв точно е материалът от който си изработил паветата, какво представлява? Нещо, като моделинът ли е? Бих те посъветвал сградата да я боядисваш със латекс и водни бои, както съм боядисвал, моята сграда (кметството).Като за идея 1во си купи грунд за стени, ако си решил да правиш диорами, ще ти свърши добра работа.Импрегнираш (нанасяш) върху депрона 1 2 ръце и тогава латекса после с водните бои или или темперни нанасяш какъвто цвят ти е необходим.После, като съсъаряваш, мърляш и така на татака объркваш патинатора, или мръсната боя с грунда получава се много интересен матов ефект. Ако имаш въпроси с удоволствие бих ти помогнал. Поздрави и Успех!
Пред винкела всички сме равни! ;) て芽の 歯は輪 倍他 です。
Аватар
Benzin40
Специалист
Специалист

Мнениеот Moarein » 13 Окт 2009, 09:50

Паважа много ми харесва - браво! Прилича на някой софийски улици :D
Аватар
Moarein
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот stefeca 96 » 13 Окт 2009, 11:23

Първо благодаря за мненията! И сега да отговоря на benzin40. Материалът който използвам е същия като депрона само е с друго название.
Аватар
stefeca 96
Моделист
Моделист

Мнениеот stefeca 96 » 14 Окт 2009, 19:04

Здравейте! През последните няколко дни работих по стените. Направих олющвания на мазилката и изгравирах тухлите по стените със скалпела. Мазилката боядисах с охра на Revell и си направих малко тухли от Селитрон.
Ето малко снимки:

Аватар
stefeca 96
Моделист
Моделист

Мнениеот stefeca 96 » 19 Дек 2009, 14:31

За да не си помислите, че съм зарязъл диорамата ще покажа напредъка си. Стените на разрушената къща са залепени и състарени. Поставено е дюшемето на къщата, което изработих от малки летвички, като ги намазах с байц. Направих и трева, като подстригах две четки. Днес сутринта я пръснах с малко зелено. Телеграфния стълб изработих от дървен шиш за скара, който обработих с Brown wash на MIG. Изработих и външна тоалетна,но трябва да боядисам и да и направя врата. По пътя имам още малко работа. Е това е за сега.
Снимки:

Аватар
stefeca 96
Моделист
Моделист

Мнениеот Milowitz » 19 Дек 2009, 14:39

Добре върви!Надявам се ще направиш срутването на къщата в/у дюшемето и ще има много строителни отпадъци,тухли и прах?

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот stefeca 96 » 19 Дек 2009, 14:44

Естествено, че ще направя много боклуци! То това е и следващият етап.
Аватар
stefeca 96
Моделист
Моделист

Мнениеот DDt » 19 Дек 2009, 14:46

Добре, добре!!! Какво ще има върху дюшемето? А на пътя червеникавите участъци какво са? Или това са нещата, които имаш да дооправяш? Много ми харесва, продължавай все така!
Блог/My personal blog: http://redlinemodels.wordpress.com
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот stefeca 96 » 19 Дек 2009, 14:55

Ами върху дюшемето ще има тухли, греди, прах и ще се опитам да направя накой друг мебел. Ами точно тези петна по пътя трябва да дооправя. Много се радвам, че ви харесва как става диорамата! :yeha:
Аватар
stefeca 96
Моделист
Моделист

Мнениеот alexthegreat » 22 Яну 2010, 17:15

Привет, друже...

Един сериозен въпрос ме тормози: с акакво се боядисва този селитрон?

В началото тръгнах да работя с него. Пробвах какво ли не - темпeрни, аклрилни, маслени бои и нищо не се лепи по него или става с незавидно качество (работя с четка само). Грунд ли му е чалъма, какво ли? :roll:

Накрая се отказах и започнах с онова, което се ползва за външна изолация, синьо-зеленикавото. И там имаше проблеми, че грундът, който ползвах (автомобилен, но акрилен уж) и терпентина (за маслените бои) го разяждат. Накрая все пак успях да постигна нещо с бои Humbrol (enamel).

Ще съм благодарен ако споделиш как си действал при боядисването на селитрон.

Благодаря предварително и успех в начинанието.

BTW тревата ми се вижда малко "едричка". Това с рязане на четки е класически похват доколкото знам, но ето един начин за добиване на материал за трева от класовете на някакво житноподобно растение: http://panzer35.ru/forum/18-265-10 дано го има и у нас:)
Аватар
alexthegreat
Конструктор
Конструктор

Мнениеот stefeca 96 » 22 Яну 2010, 19:31

Здравей! Аз също положих автомобилен грунд и при мен селитрона се разяде. Боядисвах с емайл на Ревел проблеми нямаше. Този метод, който показваш е доста интересен. Заслужава си да се пробва. :)
Аватар
stefeca 96
Моделист
Моделист

Следваща

Назад към Изработване на основа. Диорама и винетка / Diorama and vignette. How to...