Изработка на дръвчета

Изработка на детайли в домашни условия, произведено в България.

Re: Изработка на дръвчета

Мнениеот ARTU » 08 Май 2016, 17:18

Зеленото наистина стои неестествено. Кокосовите орехи от какво са?
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот Venko » 08 Май 2016, 17:50

Използвах за основа един зелен емайл на Ревел, и на мен не ми хареса, но ще служи като основа за препръскването с други зелени тонове.

Кокосовите орехи ги направих от двукомпонентен кит на Тамия (или друг, ако имате, същия ползвах за ябълките :) ). На гладка повърхност си правите с търкаляне различна големина, като не трябва да са идеално кръгли. Реших да са светлозелени, но има и по-узрели, така че могат да се оцветят по желание. Цветът е Lime green на Гънзе, който е леко гланцов; ще мина или със сатен, или с мат накрая, да се претъпи малко.
IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 08 Май 2016, 19:07

Между другото кориандър става за кокос по-малък мащаб 1/48 или 1/72, мисля е подходящ, така на око:

Бахар става за по-голями мащаби:

Но за 1/35 най-добре самоделни, не е сложно ;)
IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 13 Май 2016, 09:58

Ура, откога търсех такова нещо, разгеле сети се някой да го направи :yeha:

Тъкмо има дъбови листа (а и не само-за почти всяко широколистно дърво има) за следващото ми дърво :)

Пише че стават за 1/35, 1/48 и 1/76 ( 1/72 е близо)
IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот ARTU » 13 Май 2016, 13:08

Доста се съмнявам едновременно да става за 1/35 и 1/76 - второто е очевидно два пъти по-малко от първото... Иначе и аз се озъртах за нещо подобно, но в 1/72.
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот Venko » 13 Май 2016, 13:38

Така пишеше на сайта им, но като сравнявам с показаният пръст за 1/35 ще станат.

В 1/72 не може ли да ползваш някакви натрошени подправки, от чайове и т.н., ситно стрити. Според мен едва ли ще си личи кое е дъб, бреза и т.н., в 1/35 по се забелязва ;)
IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 16 Юли 2016, 08:55

Листа за диорами

След като прочетох няколко статии за това как се правят листа за диорамки от семена на бреза, реших и аз да пробвам. Малко разходка по парковете и си набрах известно количество. Самите семена се стриват между пръстите, като целта е да останат зелените листенца. След това се потапят в съд с разтвор от глицерин/вода в съотношение 1:2 и се оставят да престоят 4-5 дена. Листенцата трябва да са добре накиснати всичките в разтвора, за да се консервират. След това се изваждат и оставят да изсъхнат за денонощие. Поставят се в кутия с капак и се капва акрилна боя от най-евтината (според желания цвят) върху тях-задължително е върху купчинката с листенцата, а не по дъното на кутията. Следва яростно разджуркване :D , за да се омеши добре боята с листенцата, пък и остават ненужните парченца. Процедурата може да се повтори, според търсения нюанс. И ето резултата:

...мисля че това е бърз и достъпен начин за направа на листа за диорами (в 1/35, за по-малки мащаби мисля че идват големички). Не стават за всеки тип дървета или храсти, но като цяло ще намерят приложение :)
IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 05 Авг 2016, 12:28

Нови щракалки, един тип листа, но три различни размера. Мисля, че е по-добре така, да не са еднакви по големина. И са различни мащаби-ВНИМАНИЕ, като поръчвате, от 1/87 почват според цвета на щракалката. Лошото е че ги искам всичките :D

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 05 Авг 2016, 12:48

Забравих да спомена, че това са дъб и липа засега, но мисля че ще пуснат и другите видове скоро :)
IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 05 Авг 2016, 17:44

Поръчах си лилавото за дъбовите листа в 1/48 и 1/35, тъй като в момента правя дъб за диорамата с Тигъра, като дойде ще докладвам как е на практика :)
IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 13 Авг 2016, 08:11

Широколистно дърво от тел

Междувременно реших да пробвам една техника за направа на дръвчета от тел, след като видях доста хубави изработки в мрежата. Дължината и броя на жичките е според големината на дръвчето (колкото повече жички, толкова повече клонки) , и тъй като ще ми е първа проба това не го направих много голямо. След като се оформи структурата, по-дебелите части се обвиват със самосъхнеща глина, а клонките със обикновен универсален кит. Като поизсъхне малко, със стара четка за зъби се "надрасква" шарката на кората. Оцветява се първо със тъмнокафяв цвят, после със суха четка се подчертава "шарката". Мисля че добре се получи, все още набивам ръката така да се каже, ще пробвам и други видове :) .
Това трябва да е дъб, дано прилича малко :oops:

Следва оформяне на коронките и направата на листата.
IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 13 Авг 2016, 16:48

Ситните клонки направих от кълчища и ги пръснах с аерото, остават листата, това е засега :)

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 15 Авг 2016, 19:55

Щракалото за дъбови листа е при мен, направих една бърза проба с истински листа. Доволен съм, реже хубаво и формата я докарва, но ми се струва че идват малко по големички за 1/35-колкото една длан (но може и да има по-големи истински листа). Въпреки това ще свърши работа, но ме чака много щракане :D

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 26 Авг 2017, 10:46

Пропуснах да спомена как направих дръвчето за Виетнамската диорама, но процедурата е същата-усукват се тънки жички тел, покрива се с Ц200 на няколко слоя и след това с универсален кит се оформя кората. За да се придаде обем на короните на дървото съм използвал стоманена вълна, от която се правят телени четки за шкурене, миене и т.н..
Купих си един продукт на Noch за имитация на листа (имат няколко цвята), по принцип е за по-малки мащаби, но става за някои видове дръвчета в 1/35. Пръска се с лак за коса на необходимото място и после се поръсват листенцата.

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Предишна

Назад към Домашен майстор / DIY