проблеми с пръскането

Работа с декали, боядисване и състаряване на модела.

Re: проблеми с пръскането

Мнениеот валио57 » 28 Ное 2015, 00:28

ARTU написа:Акрилните бои не миришат. По тази причина работя от няколко години само с LifeColor. Що се отнася до автобоите, автокита и автопринадлежностите - всеки си има право на избор. Но следва да знае ,че последните са за модели в 1:1 :D

Тези модели 1:1 ги работя от 25 години. Затова попитах мога ли да пръскам и авто с аерографа. :)
Аватар
валио57
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот necris » 08 Дек 2015, 18:22

Да се оплача и аз. Ползвам бои на Lifecolor, добре разбити. Пръскам на 0.8 атм. Пръскам точно 5 мин. и трябва да зачиствам дюзата, там където излиза иглата. след още 5 мин. получавам същия проблем като на колегата - трябва да шавам с бутона, за да пуска по малко боя. Разреждам с вода, акрилни бои. Пробвах различни разреждания от само боя до 1:1 с вода - не, пак го има проблема. Интересното е, че при емайловите лакове го нямам този проблем, само при акрилните бои. Съвети? Моля, че съм много близо до момента, в който ще продам аерографа и почвам с четка.
Аватар
necris
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот Vesselin » 08 Дек 2015, 21:19

Аерографът е незаменим. Просто иска усилия, за да свикне човек с него. Запушването е нещо неизбежно, но може да се ограничи примерно ако използваш една или две капки забавител в боята. Не запушва толкова много и боята по-трудно става на шагрен. Лично аз с тези бои съм се осъвършенствал доста, но като ги сипвам гледам да падне някое парцалче (засъхнала боя от ръба на бурканчето).
Веселин Найденов
Аватар
Vesselin
Маниак
Маниак

Мнениеот ARTU » 08 Дек 2015, 21:32

Във фирмения разредител има забавител. Във водата няма. От време на време е хубаво да се пръска и настрани, за премахване на наслояванията.
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Предишна

Назад към Декали, боядисване и финишинг / Decals, painting, finishing