Как да оцветя гербове по щит или дреха

Работа с декали, боядисване и състаряване на модела.

Re: Как да оцветя гербове по щит или дреха

Мнениеот Dimitar81 » 06 Юли 2015, 23:21

Хубави изглеждат четките,но аз съм много доволен от реВел лукс серията.Като аз ги ползвам само за фигурки за друго не знам хубави ли са.Върха няма накривяване,5 години използвам една 0/5ца за малки фигурки 1/72 и то рисувах с емаилни бои ревел и хумбро и не съм ползвал специални разтвори да я чистя ползвах АМБ.Четката до ден днешен си е супер,скоро си купух нови няколко ревел за металните фигурки.Значи м/у старата 0/5 и новата няма разлика в снопчетата,само по дръжките ги различавам.Иначе това за боите е много вярно на мен ми направи впечатление на 2-3 ден откакто почнах да ползвам акрилни бои.Боята влиза навътре по косъмчетата и след работа колкото и да мия четката с вода не се изчиства изцяло.Има специални разтвори или много търкане на мивката.Аз обаче ги чистя по друг начин и става бързо и се изчистват перфектно.Сипвам малко спирт 90градусов от аптеката струва стотинки 1 шишенце,а с него мога да мия 2 месеца четките.Сипвам си малко спирт в 1 от гнездата на палитрата или в капачка от вода,сок и след като съм изчистил четките със вода топвам я в спирта и боята почва да излиза.Пробваите много хубаво изчиства акрилни бои каквито и да са.Аз самия се учудих колко много боя остава по четките,а човек си мисли че ги е изчистил.Спирта върши перфектна работа.И да за малките четки е важно да си има всяка накрайник който да пази снипчето косми като не я ползваме.Повечето четки ги продават с такива,но аз като го загубя имам 1 маркиче от система за вливане на кръв и разтвори.Прозрачни гумено,идеално режа си парченци и ми пази четката.А по голямите четки им слагам претпазители от медицински игли.Четките са важни все пак те са инструментите на всеки художник а интересното е и че те са от инструментите които не са се променили почти през вековете човешко развитие.
Мога само да ви пожелая да сте здрави :)
П.П.Мен ме хвана някакъв грип ужасен 6 дена пия антибиотик,отделно ме боли дясната половина на челото и окото,а така ми се рисува обаче не мога.Дано всичко да мине скоро.
Аватар
Dimitar81
Начинаещ
Начинаещ

Предишна

Назад към Декали, боядисване и финишинг / Decals, painting, finishing