Филтър MIG P420-Green for Khaki Green

Работа с декали, боядисване и състаряване на модела.

Филтър MIG P420-Green for Khaki Green

Мнениеот geryv » 17 Яну 2013, 21:38

С последната поръчка от MIG получих въпросният филтър. Прави ми впечатление обаче, че видимо се различава по цвят от този, на снимката за конкретният продукт в сайта на MIG. Въпросът ми е към по опитните в работата с филтри, ако са ползвали, или имат този филтър, кой в крайна сметка е коректният цвят ?
На първата снимка е моят филтър, като до него стои боя на GUNZE с цвят KHAKI GREEN и с очевидна разлика в цвета между двете ? Втората и третата снимка са от сайта на MIG, като и при тях има разлика в цвета на въпросният филтър !? Друго, което ми прави впечатлние е, че надписът на продукта върху филтъра, който имам е млко по различен от на този на снимката в сайта /там в началото преди 420 има едно "Р", а в моят случай то липсва/ !? Възможно ли е да е станала някаква грешка при фабричното пакетиране /бутилиране/ на продукта !? :?
Извнявам се за "малоумното" обяснение, ама досега не съм ползвал филтри, нито "домашно" правени, нито тези на MIG :?

geryv
Напреднал
Напреднал

Re: Филтър MIG P420-Green for Khaki Green

Мнениеот Milowitz » 17 Яну 2013, 21:55

Първата снимка е на светкавица,няма как да не се промени визуално цвета.Не виждам причина да се сравнява с боя на гънзе.И изобщо не разбирам въпроса който си задал.Филтера се прави от боя,но е по скоро ефект,от колкото боя.Там се търси светлосянката на основния цвят,а не съответствие с друга боя.
Любомир Николов (Мilowitz)

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот DDt » 17 Яну 2013, 22:17

Green FOR Khaki...
Идеята не е да E Khaki.
Блог/My personal blog: http://redlinemodels.wordpress.com
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот geryv » 17 Яну 2013, 22:19

ОК, прав си.
Тъй като не познавам сецификата на филтрите, може би въпросите ми звучат параноично и не съвсем понятно зададени :?
Ето снимка направена без светкавица:

Този цвят е коренно различен от цвета на снимката за въпросният продукт в сайта на MIG. Въпросът ми беше, кой от двата цвята е коректен ?
geryv
Напреднал
Напреднал

Мнениеот ARTU » 17 Яну 2013, 22:21

ОК. Да опитаме с нещо по-лесно. За какво смяташ да използваш филтъра и какво искаш да постигнеш? Както написа Milowitz по-горе, идеята е да се придадат различни нюанси, а не да се уцели истинския (доколкото може да има такъв) основен цвят.
Аз лично на определяне цветовете на даден продукт по снимки и рекламни материали не вярвам.
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот Milowitz » 17 Яну 2013, 22:30

Вече просто дърдорим. Митака и неговия отговор изчерпват темата. Имитираме светлосенки, а не боядисваме и не се стремим да гоним достоверност на цвета. За това са продуктите на маслена основа - състаряване, износване, светлосенки.

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот geryv » 17 Яну 2013, 22:40

В описанието на този филтър се казва, че придава хроматичен ефект върху зелено боядисана бронетехника /руска и американска/. Ще го ползвам за да видя нагледно този ефект върху руска такава /KV-2/, тъй като не бих могъл да си го представя. Абе просто ще експериментирам имайки в предвид малкият си опит. Естествено ще покажа и във форума, като му дойде времето :)
Относно конкретният ми въпрос - просто ми направи впечатление, както казах че цветът на този филтър, който аз имам, не съвпада с този от сайта и просто рекох да попитам кой от двата цвята е истинският. Този при мен стои по жълтеникав. Навярно си е такъв, пък в сайта има някаква оптическа измама в цвета !? Това е :?
geryv
Напреднал
Напреднал

Мнениеот Milowitz » 17 Яну 2013, 22:47

Много зависи и от типа и марката на фотоапарата.Истинските цветови нюанси са НА ЖИВО.И ако някой ти казва,че това е вЕрния цвят-не му вярвай. :wink:

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Назад към Декали, боядисване и финишинг / Decals, painting, finishing