satin лак

Работа с декали, боядисване и състаряване на модела.

satin лак

Мнениеот kolevvvv » 28 Юни 2011, 14:48

Здравейте!Имам голям проблем и реших да се обърна за помощ към вас!Правя в момента броненосеца "Бородино" в мащаб 1/700,корпусът му е черен и както на другите руски кораби от това време си го пръскам със сатен черна боя,обикновенно използвам 302 на Ревел.От момента на боядисване на бордовете на кораба,до началото на направата на надстройките и тяхното оцветяване мина време,и тъй като в кутийката боята беше към края си ,когато дойде време за тяхното боядисване боята вече беше :засъхнала,развалена, и т.н.За мен никакъв проблем,защото винаги гледам да имам поне още две кутийки с боя.Отворих новата и продължих работа но на следващия ден ,когато боята беше засъхнала ,бях неприятно изненадан,че старата боя и тази с която бях пръскал надстройките,нямат нищо общо като блясък.Най вероятно ,когато е прясно отворена сатина е по лъскав ,незнам но двете ми оцветявания,вообще не се вързват.Дотук с това какво се е случило,пояснявам ,че съм на такъв етап,че не ми се пребоядисват бордовете наново,още повече,че тази бляскавост не подхожда на мадела!Молбата ми е да ми препоръчате satin cote,с което ще оеднаква блясъка.Правил съм го преди ,основно на модели на самолети ,но здраво си изпатих с един satin cote на Humbrol 28 ml в стъклено шишенце.Не знам стар ли беше или кво но моделите покрити с него лепнат и до сега.Имайте пред вид ,че доста от детайлите по надстройките и палубите са от картон,демек водата им враг,затова не съм сигурен акрилен лак дали е подходящ?Искам да знам от къде мога да си купя читав satin cote на емайлова основа от български онлайн продавач?Или друго ще ме посъветвате за пробл?Питал съм само в Хоби свят,там нямат в момента.
Аватар
kolevvvv
Специалист
Специалист

Re: satin лак

Мнениеот ARTU » 28 Юни 2011, 15:21

AGAMA Satin Varnish, Каталожен номер: 51-P, цена: 3.70 лв.
В момента е наличен в НИРАХОБИ.
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот kolevvvv » 28 Юни 2011, 21:06

мерси,утре ще поръчам
Аватар
kolevvvv
Специалист
Специалист

Мнениеот kolevvvv » 28 Юни 2011, 21:51

поръчах боичките и се зачетох в сайта,какво означава предварителна поръчка,защото ако е е нещо дето търся,пък те да ми го доставят,въпреки че не е в листата им много ще ме заинтригува?Сори ,че не е по темата!
Аватар
kolevvvv
Специалист
Специалист

Мнениеот ARTU » 28 Юни 2011, 21:56

"Предварителна поръчка" е уникална услуга за регистрирани потребители в сайта на "Нирахоби". На определен период от време се обявяват предварителни поръчки към даден производител, спускат се ценови листи и ти си правиш поръчката. При доставка ти се потвърждава и изпраща. Цените са атрактивни, плаща се в лева и избягваш индивидуалните поръчки с неясен резултат.
За обявена предварителна поръчка получаваш известие по пощата, може да следиш Facebook страницата, или получаваш актуална информация ако си инсталирал toolbar-а на Scalemodels-BG - ЛИНК.
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот kolevvvv » 28 Юни 2011, 22:03

сега разбрах,още веднъж благодаря и за двата съвета :)
Аватар
kolevvvv
Специалист
Специалист

Мнениеот kolevvvv » 01 Юли 2011, 09:17

лакът е идеален,не остана никаква разлика в блясъка,още веднъж благодаря
Аватар
kolevvvv
Специалист
Специалист

Назад към Декали, боядисване и финишинг / Decals, painting, finishing