грунд

Работа с декали, боядисване и състаряване на модела.

грунд

Мнениеот Grozdanoff » 07 Апр 2017, 20:50

Здравейте, начинаещ съм, сега ще сглобявам първият си модел, дори не съм решил кой, обаче смятам да се занимавам с кораби. Вчера освен инструментите, си поръчах грунг на revell "aqua basic color", после видях че в сайтът пише грунд за акрилни боички и останах леко замислен. При емайните боички също ли се изпозва грунд и изобщо задължително ли е използването на грунд? Другото, което исках да Ви попитам е колко се разреждат боичките и задължително ли е използването на препоръчаните от фирмата разредители, в смисъл става ли да използвам обикновен кореселин?
Съжелявам ако някой от въпросите е безумен, но наистина не разбирам, а и няма кого да попитам. Благодаря предварително за отговорите.
Grozdanoff
Начинаещ
Начинаещ

Re: грунд

Мнениеот ARTU » 08 Апр 2017, 10:20

На голяма част от въпросите е отговаряно... Грундът представлява свръзката между повърхността и боята - повишава адхезията на последната. Дали е задължително? Зависи от инструментите и желаните резултати. Лично за мен е задължителен.
Дали се разреждат боите - зависи от инструментите и жените резултати. В повечето случаи не само се разреждат, но и се добавят забавители. Дали с коресилин? Не знам. Винаги съм ползвал фирмените разредители, предназначени за конкретния вид боя.
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) █[][][][] ; FW-190F-8 (REV) █[][][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот Grozdanoff » 08 Апр 2017, 10:48

Благодаря колега, аз също имам намерение задължително да използвам грунг при положение че се препоръчва такъв, просто се замислих тъй като на грунда пише че е за акрилни боички. Тъй като ще боядисвам макет на revell съответно ще използвам и бойчките на тази фирма, но макета който гледам се боядисва с емайлни боички с изклчение на корпуса на кораба, а ревел има грунд само за акрилни бои. Въпросът ми беше да използвам ли грунд за емайлните бойчки или само където се боядисва с акрилни?
Grozdanoff
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот ARTU » 08 Апр 2017, 14:02

Какво означава, че макета се боядисва САМО с емайлни бои? Няма такъв филм. Боядисва се с каквито си бои искаш, а в инструкцията има някакви цветни кодове, които повечето случаи не отговарят на действителността. Боядисва се или само с емайл, или само с акрил Иначе стават проблеми.
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) █[][][][] ; FW-190F-8 (REV) █[][][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот Grozdanoff » 08 Апр 2017, 16:29

Колега извинявай, аз съм се объркал :D Мислех че корпусът на кораба е с акрилни, но всъщност всички бойчки са си емайлни, просто защото цветовете са мат съм се объркал. Както ли да е, всичко ми се разясни вече, благодаря за инфото :)
Grozdanoff
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот petkov » 21 Апр 2017, 02:04

ARTU написа: Грундът представлява свръзката между повърхността и боята - зависи от инструментите и жените резултати. В повечето случаи не само се разреждат, но и се добавят забавители.

:lol: Аз лично ползвам и втвърдител - това е от възраста! :D :D :D
Предполагам , имате чувство за хумор!
Петко Петков
Аватар
petkov
Начинаещ
Начинаещ

Назад към Декали, боядисване и финишинг / Decals, painting, finishing