Сглобяване на вериги

Всичко за сглобяването на модела. Инструменти, техники и правила. Последователност.

Сглобяване на вериги

Мнениеот Morwel » 26 Авг 2009, 00:40

Здравейте, колеги

Това ми е първата тема, за това се надявам да съм уцелил раздела. :oops:
Та ето и въпроса ми. По какъв начин сглобявате веригите на танковете съставени от множество градивни елементи? Цял ден се мъча как да поставя траковете на T-80UD Revell 1:35. Проблемни са ми малките тракови елементи, които трябва да са по предната и задната водеща ролка. Вече успях да ги фиксирам с лепило за ролките, но следващият модел, който ще правя е БМП-2 Revell 1:35, а там целите тракове са от такива единични елементи.

Благодаря предварително за съветите. :)

С уважение,

Morwel
Аватар
Morwel
Начинаещ
Начинаещ

Re: Сглобяване на вериги

Мнениеот LuciferBG » 26 Авг 2009, 08:32

Ами според мен няма верен отговор на този въпрос. Всеки си има начин. Мисля, че дори е коментарин въпроса някъде из форума. Незнам как са моделите на тези Ревел, но бронетехниката на Хоби бос например, има в кутията специални водачи, които помагат да сглобиш веригите, за да поснат точно по ролките. Тези водачи са само шаблон и те не се използват за сглобяването на модела.
Аз обикновенно ги правя от две части - долна и горна. Целта ми е свръзката да бъде на място, което трудно се забелязва - например на горната част. Но при веригите направени от малки части винаги може да експерементираш различни начини за сглобяване докато намериш такъв, който ти е полезен.
Марин Марков
Аватар
LuciferBG
Маниак
Маниак

Re: Сглобяване на вериги

Мнениеот Milen » 16 Дек 2009, 12:24

Ето един лесен начин за зглобяване на вериги (незнам дали за всички видове ще е приложим) конкретно това е за Sd.Kfz 251 видях го в един форум, колегата беше направил шаблон от пластмаса ама аз като нямам такава го направих от парче ламиниран паркет , като ползвах частта с канала (нута) ето и снимки.

Milen
Начинаещ
Начинаещ

Назад към Изработка на модела. Инструменти / Building a Scale Model. Tools.