Вериги на танк

Всичко за сглобяването на модела. Инструменти, техники и правила. Последователност.

Вериги на танк

Мнениеот tokarevfan » 16 Фев 2012, 14:04

Здравейте :) Преди няколко дена си взех Ис-2 на фирма Звезда.Всичко си върви нормално и по план,но веригите ... Едни гумени са и представа си нямам как да ги сложа.Едната част я залепих ,ама се държат едвам едвам. За свързването въобще не ми се получава.Моля някой,който има опит да изкаже мнение.
Аватар
tokarevfan
Начинаещ
Начинаещ

Re: Вериги на танк

Мнениеот javelin » 16 Фев 2012, 14:09

С какво лепило ги лепиш?
Ако е моделистко (т.н. Cement), предполагам, че няма да станат, защото от думите ти
Едни гумени са
предполагам, че са винилови.
Пробвай с цианоакрилатно лепило (известно и като Каноконлит). И според мен не би трябвало да имаш проблем
Успех!
Димитър Димитров
Снимки от моделите, по които работя в пълен размер можете да видите тук http://www.box.com/s/9vd5uj9mdql615tsx7jp
Аватар
javelin
Маниак
Маниак

Мнениеот Milowitz » 16 Фев 2012, 14:11

За лепене ползвай каноколит.Преди това ги щракни с телбот и с леко разпъване "обуй" танка.Звучи грозно,но опциите са ти твърде малко.
Любомир Николов (Мilowitz)

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот tokarevfan » 16 Фев 2012, 14:15

Мерси за бързите отговори :) Ще сменя лепилото и ще пробвам отново.
Аватар
tokarevfan
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот ArmyDr » 16 Фев 2017, 10:51

Здравейте дами и господа моделисти. Пиша в темата, за да поискам съвет и помощ. Започнах да сглобявам КВ-2 на Звезда, мащаб 1:35. Всичко върви добре, с изключение на една две загубени миниатюрни части, но не е нищо фатално.
В комплекта има два вида вериги - едни гумени и едни пластмасови, които са по-детайлни. Аз избрах пластмасовите. Проблемът ми е, че не са изцяло сегментирани, а има две по-големи части, които трябва да се свържат с една по-малка част и с една част, която е изработена от няколко отделни сегмента. Изображение
По-дългата лента застава отгове на окачването, по-късата отдолу, а най-късата, тази, която е от 3 сегмента се свързва с друга лента, направена от 6 единични сегмента.
Та питането ми е за някаъв пиниз, с който да си улесня живота, сглобявайки ги, защото вчера докато правех едната верига бая се озорих. Не съм сигурен дали ще стане да ги залепя на хартиено тиксо, да наредя цялата лента и после да я нахлузя на танка, като само залепя съединяването. Виждал съм, че така правят моделисти в youtube, но веригите на модела са изцяло сегментирани и се сгобяват част по част.
Ето как се получи едната част. На пръв поглед изглежда добре, но ако се вгледате ще видите, че нещата не са.
Изображение
Аватар
ArmyDr
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот ARTU » 16 Фев 2017, 10:54

Такива вериги има и в 1/72, така че да не чувам оплаквания за мащаб 1/35 :P
Много добре се получава. Как ще решиш въпроса с провисването?
Активни проекти - Bf.109E (TAM) ████[]; Me-328A-1 (ENC) ████[]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот ArmyDr » 16 Фев 2017, 10:58

ARTU написа:Такива вериги има и в 1/72, така че да не чувам оплаквания за мащаб 1/35 :P
Много добре се получава. Как ще решиш въпроса с провисването?

Две неща, виждат ли се картинките, щото при мен не?
Въпросът с провисването на кое? Ако е на горните ролки - никак, там е цяла пластина и не мисля, че мога някакси да напрвя провисването, ако говориш отстрани, при задното, задвижващо колело - там ми е драмата, защото имам чувството, че е един сегмент повече е много, ама няма две трети седмент, който да пасне идеално и да държи веригата изпъната в тоя край.
Аватар
ArmyDr
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот ARTU » 16 Фев 2017, 11:03

Внимателно с пистолет с горещ въздух и подходящ натиск отгоре - хем ще направиш провисване, хем ще освободиш място за цял сегмент. Не е необходимо веригите да висят до средата - бил съм танкист навремето и като видя увиснали вериги, го отдавам на мундарщина.
Снимките се виждат като се натисне линка По-добре ползвай хоста на форума за качване на снимки - така няма да са подвластни на прищевките на външни сървъри.
Подобно упражнение в 1/72 правех тук - ЛИНК. 8)
Активни проекти - Bf.109E (TAM) ████[]; Me-328A-1 (ENC) ████[]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот ArmyDr » 16 Фев 2017, 11:18

ARTU написа:Внимателно с пистолет с горещ въздух и подходящ натиск отгоре - хем ще направиш провисване, хем ще освободиш място за цял сегмент. Не е необходимо веригите да висят до средата - бил съм танкист навремето и като видя увиснали вериги, го отдавам на мундарщина.
Снимките се виждат като се натисне линка По-добре ползвай хоста на форума за качване на снимки - така няма да са подвластни на прищевките на външни сървъри.
Подобно упражнение в 1/72 правех тук - ЛИНК. 8)

Мерси, довечера ще пробвам да видя със сухата сглобка и после с лепене.
Аватар
ArmyDr
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот Toast » 05 Мар 2017, 03:28

Тези вериги на звезда в 1/72 са възможно най-лошото нещо което се е случвало със 72-и мащаб.
Ако се пробваш да ги поставиш по инструкциите, те ще се разлепят, а ако това не стане, ще счупят водещото колело/ленивецът.
Моят съвет е, ако имаш достатъчно остър скалпел, можеш да си ги нарешеш по сегменти и после да си ги залепиш. Така много добре се увиват колелата.
Това ще ти спести много главоболия.

Колкото повече индианци избиете през 1877-ма толкова по-малко ще останат за 1878-ма!
-Генерал Уилиям Текумсе Шърман
Аватар
Toast
Начинаещ
Начинаещ

Назад към Изработка на модела. Инструменти / Building a Scale Model. Tools.