" Хемскерк " по чертежи от " Моделист Конструктор "

Покажете Вашите модели, опишете трудностите, които сте преодолели и споделете впечатленията си.

Модератор: evgeni 200

Re: " Хемскерк " по чертежи от " Моделист Конструктор "

Мнениеот s.v.atanasov » 27 Фев 2017, 22:16

Много благодаря за мнението. Топовете исках да бъдат матово черни, но не открих точния продукт с който да получа ефекта, който търсех. Опитах да ги потъмня с оръжейна оксидация, но не ми хареса резултата и ги оставих така. На мен също не ми харесват. Силно се надявам , че с течение на времето ще потъмнеят. Нямах търпение да направя следващата крачка напред, за това просто ги наредих и затворих. :beer:
Аватар
s.v.atanasov
Моделист
Моделист

Мнениеот kolevvvv » 28 Фев 2017, 21:30

Бързо състаряване на месинг и бронз,можеш да получиш с разтвор на нишадър.Продава се във всяка аптека!Просто направи гъст разтвор ,търкай с четка за зъби и не изплаквай докато не ти хареса.След това промиваш с вода и желателно да лакираш,защото може да станат ,като от дъното на океана!Това ако искаш зеленикаво-състарен ефект,като купол на църква.Ако гониш просто леко матиране,като в ръбовете остава по-тъмно,аз ползвах двужелезен трихлорид "Fe2Cl3".Ползва се за ецване на платки.Киснеш докато ти хареса и здраво промиваш.Това са технологии за състарявате,не за оксидация,но в нета съм срещал препоръки за химическа оксидация на цветни метали.Беше в Руски сайт за картонени модели но не можах да го намеря!Ако случайно решиш да пробваш моите технологии,в НИКАКЪВ случай не го прави на готовите топове!Пробвай на нещо излишно,че ще ми тежи на съвеста! :D
Аватар
kolevvvv
Специалист
Специалист

Мнениеот ARTU » 28 Фев 2017, 21:35

Аз ползвам за ецваните елементи BRASS PHOTOETCH BURNISHING на АК.

Детайлите се накисват вътре, изчакваш до желан ефект, след което вадиш и измиваш.
Активни проекти - ████[] Ki-61-1 Hei (DRA) / ████[] Ki-61-1 Hei (HAS)
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот s.v.atanasov » 03 Мар 2017, 22:54

Благодаря ви , но вече е късно :) . На следващия модел ще пробвам непременно!! За съжаление на тези ще им се наложи да си останат лъскави, защото вече са затворени под палубата. :cry: :beer:
Аватар
s.v.atanasov
Моделист
Моделист

Мнениеот s.v.atanasov » 18 Апр 2017, 23:15

Ето нещо ново, и имам няколко въпроса:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Въпросите ми са :
Този щаг, който съм отбелязал с червените стрелки къде завършва и как се връзва? Някой може, ли да помогне, на моята схема не се вижда нищо :( . Използвам чертежите на "Ингерманланд" полският вариант.
Другият ми въпрос е относно въжетата на текелажа. Мога,ли да използвам 3 цвята ? Неподвижен текелаж - тъмно кафявв, подвижен текелаж - светло кафяв и за платната - бял ? Или трябва да използвам само 2 ?
Предварително благодаря :beer: !!
Аватар
s.v.atanasov
Моделист
Моделист

Мнениеот petkov » 19 Апр 2017, 21:41

s.v.atanasov написа:
Въпросите ми са :
Този щаг, който съм отбелязал с червените стрелки къде завършва и как се връзва? Някой може, ли да помогне, на моята схема не се вижда нищо
Другият ми въпрос е относно въжетата на текелажа.

Преди малко в другия сайт имаше препоръка въжетата да са 2 цвята - черни за неподвижния и бежови за подвижния такелаж. Бялото се губи в платната. Но решението е твое.
Относно фор-брам-щага мога да помогна само с това:

Изображение

Може би ще ти е от помощ и една друга схема , но нпма как да я кача тук . Ще помисля по въпроса.
Успех с модела! :beer:
Петко Петков
Аватар
petkov
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот s.v.atanasov » 19 Апр 2017, 23:34

Благодаря за одговора.Горе на мачтата ми е ясно но как свършва долу на бушприта как се оптяга,това е проблема.
Аватар
s.v.atanasov
Моделист
Моделист

Мнениеот petkov » 20 Апр 2017, 22:00

Написано е но превода на ветроходната терминология затруднява и мен. Ще се посъветвам с Курти. Ето още нещо което може да ти помогне.

http://dox.bg/files/dw?a=4410f0c3ac

http://dox.bg/files/dw?a=a699869aae

Разгледай закрепването при ,,Пеликанчето,, При теб трябва да е подобно , но на марса на бугшприта.
Успех! :beer:
Петко Петков
Аватар
petkov
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот s.v.atanasov » 21 Апр 2017, 16:21

Изображение

На този чертеж също не се вижда щага, който е отбелязан със синьо . Влиза в макарата и не се знае как завършва. Също обтегача, с червено влиа в макарата и не се знае какво се случва после. Помощ, как да ги вържа ?? От моя чертеж виждам положението на обтегача, но не и как завършва щага. Благодаря ти, че ми помагаш !! :beer:
Аватар
s.v.atanasov
Моделист
Моделист

Мнениеот petkov » 22 Апр 2017, 20:50

s.v.atanasov написа: Помощ, как да ги вържа ?? От моя чертеж виждам положението на обтегача, но не и как завършва щага.

Значи трябва да си сложиш очилата и по- малко да драскаш в/у чертежите. В опита си да ти помогна намерих моя ,,Ингерманланд,, И какво видях:

Изображение

Обтегача - със зелено ( при Курти - фордун на блиндстенгата , при поляците - бомстенбакщаг ) се вижда ясно и завършва с тали IVа свободния край на които се закрепя на утка ( в син кръг ) в основата на блиндстенгата.
Форбрамщага - със червено - минава през двушкивния блок заедно с бомстенбакщага и се обтяга с тали 41 ( стр. 6 на картонената обвивка - долу ляво - 41 -тали на фокбрамщага ) свободния край се закрепя на съседната утка в основата на блиндстенгата.
Повече не мога да помогна! 8)
Петко Петков
Аватар
petkov
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот petkov » 22 Апр 2017, 21:05

Сега си сложих моите очила и видях снимката. Защо бяха тези призиви за помощ?
Петко Петков
Аватар
petkov
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот s.v.atanasov » 23 Апр 2017, 12:25

Благодаря за оделеното време.Сложих очилата и пак не виждам щага как свършва и как се оптяга ,щага е с номер 13римско отбелязан .Виждам че слиза на долу но това е Всичко което се вижда.ТОВА 41 не се вързва много.
Аватар
s.v.atanasov
Моделист
Моделист

Мнениеот petkov » 25 Апр 2017, 23:49

s.v.atanasov написа: това е Всичко което се вижда.ТОВА 41 не се вързва много.

И аз вече не се връзвам. :wink: А ти вече си го вързал - щага. И защото не всичко се вижда има отделни схеми на подвижния и неподвижен такелаж , таблици и т. н.
Петко Петков
Аватар
petkov
Начинаещ
Начинаещ

Предишна

Назад към Ревю на собствени модели / Model reviews