Т-50,1:35-Mirage hobby

Покажете Вашите модели, опишете трудностите, които сте преодолели и споделете впечатленията си.

Т-50,1:35-Mirage hobby

Мнениеот kontraforce » 01 Фев 2016, 18:54

Т-50 е лек съветски танк от началния период на ВСВ,замислен първоначално като танк за непосредствено съпровождане на пехотата,наследник на Т-26.Впоследствие се опитват да го направят универсален танк,качества за какъвто към 1941г той вече не е имал/сравнително слабо брониране и арт.въоръжение/Това ,както и сложността му в технологично отношение е причината да се произведат само около 50-60 серийни образеца,губейки съревнованието с вече наложилия се Т-34.Между впрочем ,поради сходство в силуетите е наричан "малкия Т-34".
Моделът на Mirage hobby представя варианта с допълнителна челна броня и екрани на куполата,какъвто е експониран в танковия музей в Парола,Финландия,така че инфо-бол http://legion-afv.narod.ru/T-50_Parola.html.Отливките изглеждат доста добре на първо четене,дадени са и заваръчните шевове ,където ги е имало.В кутията има и бая ец-разни скоби,каишки,закопчалки,както и изпъкнали решетки на двигателя.Като почнах да събирам корпуса обаче се
оказа, че челния бронелист не се събира между калниците с около 3мм от всяка страна,което доведе до сериозно стъргане.Съответно същото се случи и с челния екраниращ лист.Отзад пък се получи около 2мм аралък между горната и долната чест на корпуса.Такива едни ,общо взето лечими проблемчета за момента :?
Аватар
kontraforce
Специалист
Специалист

Re: Т-50,1:35-Mirage hobby

Мнениеот DDt » 02 Фев 2016, 13:59

Това е много готин танк, винаги ми е допадал. Моделът също изглежда ОК, не знам дали благодарение на теб или на производителя. Ако не бъркам ХобиБос също се упражнява върху него.
Блог/My personal blog: http://redlinemodels.wordpress.com
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот kontraforce » 02 Фев 2016, 16:55

И на мен много ми харесва-абсолютно изчистена форма ,направо си е красив.Колкото до моето скромно участие-до момента нищо особено не съм свършил,даже не съм зачистил и китвал сглобките :?
А ХобиБос наистина го имат този модел,но при тях е без допълнителното брониране.Ама те напоследък какво ли нямат :)Не знам как е качеството при тях,не съм правил техен модел.
Аватар
kontraforce
Специалист
Специалист

Мнениеот DDt » 05 Мар 2016, 15:59

Чакам продължението!
За моделите на ХобиБос - няма да сбъркаш каквото и да си вземеш. Може би все още имат да наваксват с авиацията, но с бронетехниката се справят чудесно.
Блог/My personal blog: http://redlinemodels.wordpress.com
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот kontraforce » 06 Мар 2016, 15:57

Поради небивалия интерес :shock: :) към ръкоделието ми ,да докладвам що сторих напоследък. Монтирах балансирите и опорните ролки-тъй като са доста отдалечени от корпуса и поради липса на гумени бандажи,реших ,че ще мога да ги боядисам направо с корпуса.Сложих скоби от тел и изработих сдвоената картечница от игла за спринцовка.Започнах и дългия и тегав процес на събиране на веригите трак по трак /на всичкото отгоре и гребените на траковете отвътре са отделна част/Проблем ще създадат водещите колела,понеже зъбците на вътрешната и външна част леко се разминават и оттам ще се изкриви веригата, та там ме чака стъргане. Започнах да монтирам и ецваните джиджавки малко по малко.
Аватар
kontraforce
Специалист
Специалист

Мнениеот Milowitz » 06 Мар 2016, 17:06

До тук изглежда спретнато,при боята ще е интересно.
Любомир Николов (Мilowitz)

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот kontraforce » 23 Май 2016, 09:26

Целият ец, предвиден в кита е вече върху танка.Сега предстои борба с веригите и боядисване
Аватар
kontraforce
Специалист
Специалист

Назад към Ревю на собствени модели / Model reviews