1/24 Batman First Appearance (ръчна изработка)

Покажете Вашите модели, опишете трудностите, които сте преодолели и споделете впечатленията си.

1/24 Batman First Appearance (ръчна изработка)

Мнениеот Chuck » 14 Апр 2015, 00:13

Привет,

В една по-ранна тема споменах, че ми предстои работа по подобна фигура и днес представям готовия резултат. Отдавна имам интерес към тази ранна версия на комикс героя и ми прави впечатление, че тя не е особено популярна, както при екшън-фигурите, така и в останалите видове фигури, разпространявани до този момент. Това, което ме привлича към ранния дизайна е минимализма и изчистените линии на костюма. Също така, не се поставя такова ударение върху мускулната маса на героя - това е важно за Мъжа от стомана, но не и за детектива. Реших, че мога да направя своя интерпретация, която е своеобразен макет на екшън-фигура. За направата й ползвах каквито ми попаднаха части, изостанали от стари модели - форма на пролетно разчистване :D . Нарисувах съвсем схематично в една тетрадка модела в 1:1 и по тази "схема" рязах, лепих и пилих частите. Използвах известно количество кит преди грундирането, след което нанесох забърканите от мен цветове. Фигурката е едва 3 инча и е първи по-сериозен опит, като съм изкушен да продължа в този мащаб с други версии на Батман. Ето и снимките:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И свидетелство за мащаба:

Изображение

Благодаря за вниманието!

Поздрави,
Chuck
Аватар
Chuck
Специалист