ATZ-5-375 (Урал) 1/72 на ICM

Покажете Вашите модели, опишете трудностите, които сте преодолели и споделете впечатленията си.

ATZ-5-375 (Урал) 1/72 на ICM

Мнениеот Myth » 22 Мар 2015, 14:03

Модела както се вижда от заглавието е мащаб 1/72 на ICM. За отливката... какво да кажа, детайлна и с това се изчерпват положителните неща, кофти пластмаса, непасващи детайли и части, липса на зъбчета и жлебчета за пасване на частите, а там където ги има, частите просто не пасват... често ще се сблъскате и с недомислици, в допълнение на всичко това, лошо и неясно упътване. Имам три модела на тази фирма и трите модела, като цяло страдат от едни и същи недостатъци, като цяло явно ICM просто това им е качеството.
Все пак казвам всичко това от позицията на начинаещ моделист, това ми е четвърти модел, като цяло.
Доработки по модела няма, ако не броим изтъняването на калобраните, предстои да направя чистачки, и едно огледало, че едното изхвърча от пинсетите и така и не го намерих, другото го бастисах, точно преди снимките, ще го добавя :)

Модела е боядисван с аерограф, запрашаването е правено с аерограф, запрашаването на гумите с пигмент/пудра на Gunze, стичания и зацапвания със смивки, на АК, Тамия и собствени на основа на маслени бои. Чипинга е с четка и гъбичка.
Myth
Начинаещ
Начинаещ

Re: ATZ-5-375 (Урал) 1/72 на ICM

Мнениеот Myth » 22 Мар 2015, 14:08

Опс, забравих снимките, а не видях възможност да си редактирам поста.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Myth
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот ARTU » 22 Мар 2015, 18:34

Не съм сигурен, че педантичният германец ще остави камион в този вид. Като за ръжда ми червенее, като за грунд - доколкото си спомням камионите едно време, отдолу бяха боядисани черно. Гумите са се получили добре, но някои детайли се различават от общия вид - например калобраните от външна страна са изумително чисти, бронята също. Когато се опитваш да състариш техника, разгледай снимки на реалната машина, избери си една и се придържай към нея.
Иначе моделите на ICM не са чак толкова страшни, като изключим лошите инструкции и чупливата пластмаса.
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот Myth » 22 Мар 2015, 19:51

Ами да прав си, в забележките си, основателни са, може би само за ръждата, ми не знам бе не червенее много. Иначе да до това състояние едва ли някой би оставил камиона, но все още се уча и експерементирам върху моделите си (все пак това ми е 4-ти модел), пробвам различни методи на weathering и прекалявам малко :) . Бронята е оправена веднага след снимките, просто я бях пропуснал..., също и корите на калниците, също ги бях пропуснал и ги бях оставил чисти :)... виж калоброните... не ги бях погледнал, вярно чисти са си. :)

Благодаря за, критиката и забележките :)
Myth
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот Myth » 22 Мар 2015, 19:54

Иначе, за червенеенето, не съм си оправил и баланса на бялото, та може и от това да е.
Срам за мен уж с фотография се занимавам :)
Myth
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот Milowitz » 22 Мар 2015, 20:02

Пирфектно си е!Със следващите сглобени модели ще свериш часовника,както с ведъринга,така и с баланса на бялото на фотото. :)
Любомир Николов (Мilowitz)

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот dizajnero » 25 Мар 2015, 23:26

ARTU написа:Иначе моделите на ICM не са чак толкова страшни, като изключим лошите инструкции и чупливата пластмаса.

Верно е - кутиите им са хубави. :D А това, че моделите на ІСМ не са това дето пише на кутиите, са леки подробности без значение.
dizajnero
Начинаещ
Начинаещ

Назад към Ревю на собствени модели / Model reviews