Tiger I Late, Normandy; 1/35 Dragon

Покажете Вашите модели, опишете трудностите, които сте преодолели и споделете впечатленията си.

Re: Tiger I Late, Normandy; 1/35 Dragon

Мнениеот Venko » 25 Юни 2016, 17:07

За тук съм предвидил малка фермичка с полуразрушен каменен дувар (нещо като на снимката, ама без парашутистите). Има едно готово дръвче-ябълка, ще има и шубраци и т.н. В зависимост от свободното време искам и този модел да е напълно завършен с подложка :). И още две фигурки съм си харесал:

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 30 Юни 2016, 19:56

Барачката е направена от фибран 1 см, с молив разчератах зидарията, на места ще се китва-при сглобките. Портичката и прозореца ще са от балса, покрива също. Мисля и да наредя керемиди, но това после :)

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 02 Юли 2016, 14:58

Направих сградата наново, че първата не ми хареса нещо, нали ми е за пръв път :)

Касите на вратата и прозореца са от 1мм балса. Процедурата по боядисването е следната:

-полиуретанов грунд Валехо , защото ме беше страх целулозните грундове да не стопят фибрана. После със сиви бои на Лайфколор:

-за хоросана между камъните използвах универсален акрилен кит, който е като паста. Нанася се тънко със шпакличка, след това с влажен памучен парцал се разнася по стените. Така китът се набива във фугите, като "камъните" леко изпъкват, т.е. не се получава гладка стена, но пък и фугите не са прекалено дълбоки, както при очертаването на камъните с молива. Точно резултата, който търсех ;) :

Китът има двойно действие-имитация на спойка на камъните, а като изсъхне и се втвърди, самата конструкция става по устойчива.

После ще има леко зашкурване, малко обработка с малсени бои и пигменти, за да си дойде всичко на мястото. Вратата и прозореца ще са от балса (покрива също), ще сложа и пантички. Нарочно не съм боядисал вътре, защото ще е затворено :)
IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 02 Юли 2016, 20:24

Боядисване на произволни камъни с масла-Buff, Dark и Light grey. После с пигменти Europe earth и Dust:

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 03 Юли 2016, 12:36

Вратата е от балса, сложих пантички и ключалка. Смивка с маслени бои Raw Umber и Black:

Покрива ще е от тикли, като тези, но още търся по какъв начин да ги направя :?

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 10 Юли 2016, 17:14

Направих тиклите от полистиролен лист 0,6мм изрязан на различни дължини, после със Сърфейсър 500 и четка малко текстура. Боядисването е като при ябълките, в съд пръсках със сива боя, която се напласти неравномерно. Малко гредоред от балса плюс смивка. Наредих тиклите, но не ми достигнаха за върха :), ще трябва да си направя още. После ще има и състаряване, но това е за уикенда.

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот ARTU » 10 Юли 2016, 17:59

Керемидките не трябва ли да се подават на известно разстояние от стените, че да образуват стряха?
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот Venko » 11 Юли 2016, 08:24

Подават се по малко, но гледах снимки има и без стрехи отстрани ;)
IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 11 Юли 2016, 11:59

Почти готово, похлупакът на керемидките е изрязан от тънък месинг лист, грунд и боя Stainless steel на Gunze. Трябва и малко състаряване :)

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 12 Юли 2016, 19:53

Направих си набързо и оградката от гипс+Ц200, с портичка на панти :)

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 25 Юли 2016, 18:24

Продължавам с основата, макар и бавно :)

Почвата е от фигураща смес за плочки Keracolor, която си е предварително оцветена и като изсъхне става много твърда. Лошото е, че при манипулациите малко поотчупих някои ръбчета, но там ще се коригира. Тревата я насях със самоделния апликатор, като на места това направих ръчно, предимно за високите стръкчета. Това е началния стадий, ще има и храстчета, бръшлян по колибката и оградата, ябълковото дръвче и т.н. Но засега толкоз :)

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 06 Авг 2016, 13:21

Докато си чакам щракалката за листа, "посадих" малко диви цветчета тук-там по целия терен :)

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 15 Юни 2017, 17:13

Малко промени по оградата, направих я от истински камъчета, вместо гипс. Също бръшлян от коренчета, листата ще са купешки.
Сложих и ябълковото дръвче. Този път добавих оцветена стоманена вълна, за повече обем на дървото, така изглежда по-реалистично. Листата ги посипах, като предварително се пръска с лак за коса където се ръси. Не ми стигнаха, но мисля че и така изглежда добре.
Широколистните дръвчета по-трудно се докарват, но мисля че този метод е най-удачен :)

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот ARTU » 15 Юни 2017, 17:28

Оградата :shock: :shock: :shock:
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот Venko » 16 Юни 2017, 11:36

ARTU написа:Оградата :shock: :shock: :shock:

Трудното беше да се подберат подходящите камъчета, иначе нареждането бързо става. Така или иначе не ми хареса първата ограда от гипс, затова направих по този начин, исках да изглежда типична селска фермерска ограда. На снимките естествено излиза малко двуизмерно, но иначе готино се получи :) .
А метода със стоманената вълна го препоръчвам за бърза и ефективна направа на корони на широколистните дръвчета. Лака за коса също се оказа лесен и ефективен метод за полепване на листата (втори път едно по едно нама да нареждам :D ) , пробвах с лепило на спрей-кофти се получава, а и мирише ужасно. Не ми стигнаха листенцата, но не пречи като си намеря още да посипя допълнително.
По-нататък в темата за дръвчетата може стъпка по стъка да покажа как става номера с "вълната" ;)

Остана състаряване по някои елементи-пантите и дървесината, мъх по камъните, още камъчета тук-там и др. такива. Също и листата на бръшляна пътуват вече, чакам ги скоро. Както и двете допълнителни фигурки от Alpine, за да се оживи още малко диорамата. Мисля и една купа сено да направя, както и колело от каруца, засега това.
IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

ПредишнаСледваща

Назад към Ревю на собствени модели / Model reviews