1/35 Jagdpanzer Hetzer, Hungary

Покажете Вашите модели, опишете трудностите, които сте преодолели и споделете впечатленията си.

Re: 1/35 Jagdpanzer Hetzer, Hungary

Мнениеот Venko » 10 Юни 2018, 08:26

Реших съвсем да преработя ауспуха, като смених самата тръба с месингова 1,8мм и изработих капака над изхода от корпуса (пластмасовия естествено е с дебели стени и немащабен). Доста трудно успях да направя сгъвките на тръбичката, ако някой знае за в бъдеще как се огъват метални тръбички, без да се повреди сгъвката да сподели ;)

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 11 Юни 2018, 11:57

Приключих със закрепването на детайлите през уикенда, някои неща като картечницата, ауспуха и престилките ще се боядисват отделно, сложил съм ги временно. Като цяло съм доволен, въпреки някои разминавания между фотоецвания сет и модела, най-вече при задните калници, но ги напаснах нещата. Следва почистване и грунд. Също чакам и метални тракове на Masterclub и буксирно въже на Eureka ;)

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот ARTU » 11 Юни 2018, 20:27

Чакаме интересната част с боядисването ;)
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот Venko » 14 Юни 2018, 11:25

Ще поогледам дали не съм пропуснал нещо, зачиствам добре повърхностите с IPA и се надявам скоро да почна с бояджилъка :)

Пристигнаха и бускирните въжета, не бях купувал неща на тази фирма, но всичко изглежда много добре пипнато. Пък и медната оплетка е за предпочитане пред жилавите стоманени телове на Драгон или някакъв конец както е в конкретния модел :D

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 16 Юни 2018, 17:10

Нанесох грунда с базови светлосенки, използвах бял и черен Сърфейсър. Престилките и те са грундирани, но ме домързя да ги закачвам за снимките ;)

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 17 Юни 2018, 11:17

За основния цвят реших да пробвам от новите бои на АК-RC061 Dunkelgelb Ausgabe 44. Пръскат се много добре с Leveling thinner на Гънзе, могат да се смесват с тях и Тамия. Почти нямат натрапчива миризма, което е плюс. Само че са матови, ама доста, затова добавих няколко капки Tamiya X-22 Clear за лек сатенен финиш. Оръдието е боядисано с РЛМ 66 на Гънзе. Още малко изсветляване ще направя тук-там.

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 19 Юни 2018, 15:34

Доживях да пробвам метални вериги на модел и съм доста впечатлен :) . Отливката е много чиста и качествена и лично мое мнение е, че Masterclub са едно ниво над конкуренцията, според това което съм видял по снимки. Няма тел, а смолни болтове за сглобката, които влизат плътно в отворите (без лепило :yeha: ). От зачистване почти няма нужда, само на единични тракове и то малко. Разликата с пластмасовите е очебийна, но... не пасват на зъбните задвижващи колела, което ме навежда на мисълта че последните не са много точни. Вариантите са два- да ги преработя или да търся заместители, ако има изобщо :?
Но да приключа с камуфлажа ;)

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 20 Юни 2018, 12:59

Камото е готово, на места маските са изпуснали леко, но ще се коригира по-нататък :)

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот ARTU » 21 Юни 2018, 11:41

Много добре се получава. Траковете много ми допадат, лошото е, че не са в правилния мащаб :P
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот Venko » 22 Юни 2018, 13:01

Траковете наистина са хубави и ще придадат друг вид на модела ;) . Затова и ще махна няколко от престилките, за да се виждат. Но ще трябва да изпиля зъбните колела, за да паснат роговете на веригите. Взел съм си и от почернящата течност на АК, пробвах на един трак-добре се получава, действа бързо. Не искам много ръждиви вериги, затова не съм го киснал много.

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот ARTU » 23 Юни 2018, 07:48

След като ппстигнеш желания цвят с тая течност, запечатай с лак, щото се появяват допълнителни оттенъци с течение на времето.
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот Venko » 23 Юни 2018, 08:43

ARTU написа:След като ппстигнеш желания цвят с тая течност, запечатай с лак, щото се появяват допълнителни оттенъци с течение на времето.

Добре, ще го имам в предвид :up:
IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 24 Юни 2018, 13:12

Сглобих едната дължина на веригите, станаха точно 96. Въпреки че пише, че отворите са 0,45мм, по-скоро смолните болтове са 0,5мм и използвах това свредло, за да разширя малко и да паснат плътно. Имаше и няколко дефектни тракове и се опасявам дали ще стигнат и за резервните по корпуса :?
Като цяло съм доволен, но има какво още да се желае от качествения контрол ;)
Остава проблема и със зъбното колело, ще се опитам да го решя някакси.

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 24 Юни 2018, 15:26

Забравих да спомена, че леко запилих ръбовете и нащърбих бандажите на места и цветовете сега излезнаха малко по-добре на снимките, поне като гледам на моя "телевизор" ;)
IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Venko » 27 Юни 2018, 12:31

Приключвам със сглобката на веригите, притесненията ми че няма да стигнат заради дефектните се оказаха напразни, тъй като се оказаха 240+ трака, а не 210 като пише на кутийката :) . Така че ще има и за експерименти с почернящата течност, а и смолни болтове останаха доста.
Зъбните задвижващи колела ще трябва още малко да се зашкурят отвътре, все още не влизат съвсем плътно. Провисването е много готино и се усеща тежина, по-реалистично няма накъде 8)

IN PROGRESS:
Figures

MY YOUTUBE CHANNEL
Аватар
Venko
Ненадминат
Ненадминат

ПредишнаСледваща

Назад към Ревю на собствени модели / Model reviews