PWS-26 - въпрос за камуфлаж

Търсите схема? Или сте намерили интересна схема? Споделете я!

Re: PWS-26 - въпрос за камуфлаж

Мнениеот Joruel » 05 Мар 2010, 10:31

Ето за това говоря... Този трибагреник не е ли с повече от 3 линии или нещо се бъркам? :shock:
Аватар
Joruel
Моделист
Моделист

Мнениеот DAIKATANA » 05 Мар 2010, 11:41

Това не е трибагреник,а просто отблясъци от слънцето.... :wink: Понеже дъгата се състои от прави секции,те отразяват слънцето различно....Създава се илюзията,че са различни цветове,но не са...
DAIKATANA
Моделист
Моделист

Мнениеот dian_avi » 06 Мар 2010, 15:59

Мдааа! Мисля, че си прав, DAIKATANA. Самолетчето е доста излъскано и това са отблясъци под различен ъгъл. Но пък това по никакъв начин не ни помага за цвета на шлейфа. Като разглеждах снимката отново и отново, стигнах до заключението, че цветът на шлейфа най-много се доближава до окантовката на малтийския кръст в опознавателния знак( виж обозначение 1 на картинката). Т.е.- трябва да е жълт!

Но пък, от друга страна, съдейки по контраста между цвета на шлейфа и този на фюзелажа, ми се струва, че е прекалено тъмно за жълто. А и начина по който ауспуните тръби се сливат с цвета на капотажа( означение 2), ме наведе на идеята: " Защо пък не златно!?" Този самолет явно е бил за показ, всичките знамена по него и надписът "СИМЕОНЬ" го доказват, та защо не и тази ексцентричност. Че детайлите по "Кръста за храброст" понякога са рисувани със златно също съм го срещал в литературата. Отдолу за сравнение съм дал друга снимка на Хейнкел51, само че със стандартното червено оцветяване.
Това бяха моите разсъждения. Помагайте! Ще бъде интересно да поразнищим тази мистерия...

Поздрави
Диан
Аватар
dian_avi
Напреднал
Напреднал

Мнениеот dian_avi » 25 Мар 2010, 23:43

Привет,

Реших да не правя два модела, а да пробвам на хартия двата варианта. Ето какво се получи:

От което само още повече се озадачих обаче! :roll:
(Не претендирам за автентичност на цветовете, просто се опитвам да ги видя като съчетание и контраст. Апропо, цифрите в триъгълника също са съвсем условни. Ако някой ги знае, само може да си изкара почерпката...

Joruel написа:Диане, ще се радвам, ако покажеш във форума напредъка с ПВС-а. И аз го имам и си чака реда :)....

Ами не съм направил кой знае какво. Още повече , установих че има и фотоейц за него и сега се триумя дали да не го поръчам:

Иначе, прикитвах онези дълбоки следи, за които говорихме:

не зная обаче дали е тук мястото. Ако модераторите решат, да я преместят където трябва.

Поздрави
Диан
Аватар
dian_avi
Напреднал
Напреднал

Предишна

Назад към Камуфлажи, схеми, чертежи / Camouflages, drawings