Bf 109X

Търсите схема? Или сте намерили интересна схема? Споделете я!

Bf 109X

Мнениеот DDt » 13 Сеп 2009, 14:14

Както обещах ето и една малка тема за дискусия на спорните (според мен) моменти по Месера на Амодел.
Може би най-големи въпроси повдига оцветяването на модела - от Амодел са дали изцяло сребрист (natural metal, може би) финиш. От друга страна Кора моделс, така също и RS Models залагат на RLM 02. На единствената снимка, която намерих на Месер с въздушноохлаждан двигател определено си личи, че финишът е по-скоро метален, отколкото с някаква боя, с изключение на капота на двигателя и управляващите повърхности на самолета. От друга страна сребристата машина няма никаква маркировка, дори и свастика. Проблемите се задълбочават от факта, че е имало два "въздушни" Месера - 109V-21 (Pratt & Witney) и 109Х (BMW 801A или F).
g310.jpg
g310.jpg (44.14 KiB) Прегледано 1633 пъти

Очаквам вашите мнения, препоръки и идеи тук.
Блог/My personal blog: http://redlinemodels.wordpress.com
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Re: Bf 109X

Мнениеот Milowitz » 13 Сеп 2009, 14:36

Показаната снимка е или на макет или на току що сглобен самолет.Като се има впредвид германската педантичност,едва ли ще го пуснат да лети без опознавателни знаци(ПВО-то би го опукало без грам да се замисли).Същото важи и за самолет с цвят на дурал.Залагам на RLM 02 .Но пък аз бих го пръснал в алуминии,ще е голяма атракция за модел на германски самолет от WWII.
Любомир Николов (Мilowitz)

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот ARTU » 13 Сеп 2009, 16:05

Кратка информация за самолета съм публикувал в темата за уникатите.

Ето по-добри снимки на V-21:

Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот DDt » 04 Ное 2009, 13:22

Снощи, докато се подготвях за боядисване на кормилата се натъкнах на следния проблем. Капотът на двигателя като че ли също е бил оцветен в горната си половина. Но цветът е близък до този на витлото и до този на кормилата. Витлата са били зелени, а според литературата на този кормилата би трябвало да са червеникави. Вашето мнение по въпроса?
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Milowitz » 04 Ное 2009, 14:14

Според мен капака над двигателя е по-тъмен от този на кормилата и е по близо до цвета на витлата,но пък каква е логиката,този капак да бъде с цвета на витлата?!Едно е сигурно,кормилата са били червникави.

А не ти ли се струва,че по капота има бял ринг,в началото на атакуващия ръб на крилата?Или е просто ефект от отражението на слънцето?
Любомир Николов (Мilowitz)

Изображение
Аватар
Milowitz
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот DDt » 04 Ное 2009, 14:35

Логиката да е боядисан капотът е да се предотвратят отблясъците от слънцето, които биха могли да заслепят пилота. Обаче защо само капотът, а не цялата линия до остъклението, така, както е на американските самолети?
Лично аз си мисля на този етап да боядисам витлата и кока в типичното зелено, а кормилата в червено, пък ако излезе нова информация винаги мога да пръсна и капота.
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Назад към Камуфлажи, схеми, чертежи / Camouflages, drawings