Westland Sea King

Купили сте си нов модел? Споделете Вашите впечатления - какво намерихте в кутията, как Ви се струва отливката, инструкцията и декалите... Оценете модела.

Westland Sea King

Мнениеот dj » 12 Апр 2015, 22:03

Westland Sea King AEW.Mk2/ASaC.Mk7 на Arifix.
Мащаб - 1:72
Сериен номер - A04048
Закупих го от голяма верига книжарници.
Кутията е типична за Arifix. На предната страна е показана машината както и схеми на двете версии на модела вътре. Детайлите са в найлонов плик. В плика се търкаляха два откачили се от местата си детайла.
Детайлите са на 7 платки, като корпуса е отделен. Едната е с прозрачните елементи. На 5 от платките са елементите на базовия Sikorsky H-3 Sea King. По детайлите има много леаци и несъвършенства при отливането. Доколкото разбрах матрицата е правена през деветдесетте години на миналия век. Платката с добавените елементи за конкретните машини имат различна визия. Качеството на отливките там е много по-добро. При проверка на двете половини на корпуса има процеп в предната част от милиметър и нещо.
Декалите се отпечатани много добре. Явно не са връстници на матрицата на модела.

Sea King е един от най-добрите хеликоптери правени някога. Самия факт, че се произвеждат повече от 50 години е достатъчен за да каже всичко. Освен в САЩ машината се произвежда по лиценз в Япония, Англия и Италия. Версиите са много. Историята й е интересна, от множество интересни военни операции, до това, че с такива машини са прибирали астронавтите от Аполо. Между другото, има модели на точната машина изтеглила екипажа на Амстронг. Сега машината се използва главно за борба с подводници, за транспортни цели във версия която не е амфибия и за търсене и спасяване. В последната версия се използва от Кралските военно въздушни сили за нуждите на бреговата охрана и съпорт на английската планинска спасителна служба, но това е друга история за която ще ви разкажа с конкретния модел.
За мен модела е слаб. След трите кита на Hobby Boss който минаха през ръцете ми и съм малко разочарован. В задната кабина няма нищо. Тя е просто празна, а като се има в предвид, че врата на корпуса може да е подвижна, направо не ги разбирам. Надявам се новия модел на Arifix който чакаме тази година да е с нова матрица и далеч по-детайлен отвътре.
Аватар
dj
Напреднал
Напреднал

Re: Westland Sea King

Мнениеот DDt » 13 Апр 2015, 21:36

Ако беше изчакал можеше да си вземеш новата отливка.
Успех, може да стане добър модел от това.
Блог/My personal blog: http://redlinemodels.wordpress.com
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот dj » 14 Апр 2015, 21:32

Доколкото знам това което чакаме е сухопътната версия на вертолета. Освен това имам малко по-големи желания относно тази машина.
Аватар
dj
Напреднал
Напреднал

Мнениеот DDt » 15 Апр 2015, 14:34

Хващаш ме неподготвен - ето модела.
В крайна сметка може да направиш един кит-баш от двата.
Блог/My personal blog: http://redlinemodels.wordpress.com
Аватар
DDt
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот dj » 15 Апр 2015, 19:15

Имам планове за този хеликоптер. Зато ще събера няколко от разновидностите му. Иначе няма да пропусна и новия.
Аватар
dj
Напреднал
Напреднал

Мнениеот dj » 17 Авг 2015, 16:50

Westland Sea King HAR3/Mk43 на Arifix.
Мащаб - 1:72
Сериен номер - A03043
За да не се повтарям ще опиша само разликите.
Визията на кутията е като на тази от 1997, добавени са само Arifix червени елементи. Официално това е rebox на предишните версии на модела. В кутията са две версии на машината. Първата е Westland Sea King HAR Mk.3 на Royal Air Force. Втората е Westland Sea King Mk43 на Kongelige Norske Luftforsvaret. В тази кутия отливките бяха на по-добро ниво от предишния. Имаше само малки дефекти около по-сложните за отливаме места. Декалите са добри.
Самия модел предполага много доработки, особено ако бъде изработен с отворени врати. Ако оставя на страна субективния момент, модела е под нивото което мое да се очаква. До сега съм работил с вертолети само а Hobby Boss и там качеството определено е много по-добро. В колите на Arifix с който съм си имал взимане даване също са много по-добри.

Снимки те поради някакъв проблем с качването ще има по-късно,
Аватар
dj
Напреднал
Напреднал

Мнениеот dj » 17 Авг 2015, 16:58

Ето снимките:

Аватар
dj
Напреднал
Напреднал