Су-27СМ Звезда 1:72

Купили сте си нов модел? Споделете Вашите впечатления - какво намерихте в кутията, как Ви се струва отливката, инструкцията и декалите... Оценете модела.

Су-27СМ Звезда 1:72

Мнениеот Жътварят » 25 Май 2014, 23:24

УРА!!!!Най-сетне някой да направи хубав модел на този прекрасен изтребител!След моделите на Ju-88 И Ми-24, този е поредният хит който променя мнението ми за Звезда.Тази фирма вече не е това което беше.За мен, те са вече пример за това как трябва да изглежда модел в 72-ри мащаб при системата за по-дългоживотни марици.Фино и акуратно пипнати детайли и добре премислени къде и на колко части да е разрязан всеки елемент.Но ,стига толкова с хвалебствията да минем към снимките ,които "говорят" най-добре.
Започваме с кутията-разбира се ,че е от мек картон със странично отваряне,
има си даже и наградка :wink: ,но си има и изненадка.
Веч мекият картон няма да ви притеснява,то бива ли на такъв хубав модел да не се подсигури безопасността му!
Хубав твърд картон който пази от случайни по-груби ударчета!А вътре...ти да видиш....

Моделът се състои от осем платки (210детайла),инструкция и лист със ваденките.Едната платка е прозрачна и други две се повтарят(ракети ,гуми,двигатели).Моделът е готов и обурудван за винетка-има стълбичката за пилота, пилота във две пози(прав и седнал в кабината),подпори за колесника,заглушки за въздухозаборниците,въобще почти не се нуждае от допълнително оборудване.

Кокпит ,катапултно кресло,интериор.

Мотогондоли,двигатели,въздухозаборници.

Въоръжение.Тук просто онемях.АПУ-тата са толкова добре пипнати ,че замяната им със смолни е равна на богохулство.Ракетите са приказка!Снимките ми са със супер макро режим за това може да изглеждат малко дебелашки,но стабилизаторите са много фини.Нарочно съм снимал върху милиметрова хартия за ориентация.

Стойки на колесника и гуми.

Ниши и капаци на колесника.

Летищен екстериор-стълба,подпори,аха-аха и количка за ракетите да дадат ...ама НЕ(язък :cry: )

Крило и "жилото" .

Ваденки и малко инструкция.

Изводът за мен е- ако някой ще си купува в този мащаб Су-27-това е МОДЕЛЪТ!Казвам го от гледната точка на човек който има моделите почти на всяка фирма ,която е правила фамилията на жерава -Revell/Hasegawa,Trumpeter,ICM,Беркут,Italeri.
На тези които ще почнат да го сглобяват-удачи вам!
FREE TIBET
1154бр.
Аватар
Жътварят
Маниак
Маниак

Назад към В кутията / In-Box Preview