Messerschmitt Bf.109G

Купили сте си нов модел? Споделете Вашите впечатления - какво намерихте в кутията, как Ви се струва отливката, инструкцията и декалите... Оценете модела.

Мнениеот ARTU » 03 Мар 2007, 10:41

Messerschmitt Bf.109 G-6, Academy 1/72, кат.№ 1670

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Кутията – картон с горен капак. Добър box-art. Моделът е от 1999 година.

В кутията има два плика с детайли, плик с декали, инструкция за сглобяване и… допълнителен лист с две камуфлажни схеми.

На три платки от сива пластмаса се намират общо 54 детайла. Отливката е прецизна, без забележки, с фина гравировка и добре подбрани сглобки. Опционално са дадени два вида подтелни резервоара, подкрилни контейнери с оръдия и два типа надмоторни капака с картечници. Интериорът е доре загатнат, но ако искате нещо повече – снабдете се с допълнителна детайлизация.

Прозрачните детайли са общо 3. Позволяват фанарът да се остави в отворено положение. С много добра прозрачност са, но пластмасата е дебела.

Инструкцията е достатъчно подробна.

Декалите са типични за Academy – подробни, но дебели.

Позволяват изработването на:
- Bf.109 G6/R6 Trop. 7/JG 53, flown by Uffz.Georg Amon, June 1943, Sicily
- Bf.109 G6, Kdr.II/JG52, flown by Hptm.Gerhard Barkhorn
- Bf.109 G6/Trop. 7/JG27, flown by Oblt.Emil Klade, Jan. 1944, Greece (един камуфлаж, за който преди година се вихреха доста спорове)

И тук мога да отбележа, че моделът дава добра база. Но ако искате повече – снабдете се с допълнителна детайлировка.

Цена - 10 лева (преди години).
Активни проекти: FW-190A-8/R-11 (REV) ██[][][] ; FW-190F-8 (REV) ██[][][]
Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот =VNVV=Rosev » 14 Окт 2007, 10:22

Купих модела с поръчка чрез Нирахоби ,държах да е точно Г-2 защото за нас виртуалните пилоти той е нещо като светия граал на 109-ките.(много добри ТТД и е способен за маневрен бой на ниско).Самия модел е добър и на добра цена -под 15лв е не е профи но като за любители като мен е много добър,верно няма грам кабина и приборно табло-има само седалка и загатнат джой.Външно самолета и с добра изработка и има дори допълнително 2 чифна колела -основни и бекилно дори бабуни за 12мм картечници за вариант Г-6(но ги няма бабуните за крилата).Модела има тропичен и стандартен филтър тоест може да бъде реализиран с нетропически камуфлаж.
Изображение
Изображение
Изображение
От превюто на АРТУ за Ме 109Ф на Италиери ми стана ясно че моя модел Ме 109Г-6 на Звезда е от същата матрица и затова ми е интересно има ли Г-6 1:72 достатъчно добър и от друга матрица?
Аватар
=VNVV=Rosev
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот javelin » 14 Окт 2007, 17:56

Има - hasegawa
Аватар
javelin
Маниак
Маниак

Мнениеот valko-bg » 12 Дек 2007, 22:18

План- програмата за първото полугодие на 2008- ма гоина:

TWO Messerschmitt Bf.109 G-6, Трумпетер, 1/ 24;
Каталожен № 02407
Изображение

Кутии- Както се вижда традиционно за Трумпетите- твърд китайски картон, кутия с горно отваряне. Красиви рисунки на двете версии на самолета в стандарнет камуфлаж за ранната версия и по- късното оцветяване (не много вярна според мен) за по- късната;
В кутиите- ще отразя съдържанието на едната, умножавайте х 2- общо 266 детайла, разположени на:
- девет платки от сива мека пластмаса
- две (едната от които е с двете половини на тялото) от прозрачна пластмаса;
Една платка от черен силикон + също силиконови гуми на самолета;
- Елементарен и груб фотоец (панти за механизацията на оперението);
- и един фил- преборното табло;
Изображение
Изображение

Инструкция- във вид на книжка от 8 страници, много подробна, даваща сглобяването на самолета в 32 стъпки. Оцветяването е дадено на отделен лист формат А3- с два варианта за оцветяване;
Декали- типични трумпетерски, малко дебелички според мен, не много подробни, с избор за два самолетни варианта;
Изображение

Качество на модела- отлично. Много добре отляти детайли, идеална гладкост на горната и външна повърхност, без груби шупли, стърчащи люспи, грубости и др;
Изображение
Изображение

Колесникът е от отделни пластмасови и метални детайли и чрез малки пружинки дава възможност да бъде направен подвижен.
Към комплекта се очакват фотоецове от Едуард на коланите и техническите отвори по самолета.
Доста рових из нета за други глезотии, но освен един "солен" комплект лопати на витлото и кок друго не открих. Интерес представлява декален лист с подробни технически надписи на този самолет, достъпен и не- много скъп и лесен за доставка.
Краен резултат- два българки месера Бф- 109 Г6/ Ер3 и Г6/ У6; :)
Аватар
valko-bg
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот Parabellum » 13 Дек 2007, 17:04

Колко струва това удоволствие?
Аз мислех да си го закупя от САЩ, но размерите на кутията ме отблъснаха-все пак трябва читав да го донеса в нашата Родина и затова се отказах.
Обаче сега пак съм навит. :D
"Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за онези, които си запазиха мечовете"
Аватар
Parabellum
Моделист
Моделист

Мнениеот valko-bg » 14 Дек 2007, 10:37

В зависимост от доставчика между 140- 170 лева за кутия.
Аватар
valko-bg
Ненадминат
Ненадминат

Мнениеот valko-bg » 07 Яну 2008, 22:22

Пристигнаха е аксесоарите
Изображение
Аватар
valko-bg
Ненадминат
Ненадминат

Messerschmitt Bf.109 G-10, 1/72, Revell 1/72 , кат.№04160

Мнениеот Pepelnick » 21 Яну 2009, 19:35

За самолета Месершмит няма какво повече да добавя, освен за G-10, чието превю правя.
Bf 109G-10 е със същото тяло като Bf 109 G и нов DB 605D двигател. Независимо от това, че обозначението му е 10, той излиза след G-14 през ноември 1944, заменяйки предишната прозиводствена G серия в заводите на Месершмит в Регенсбург.
Най-отличителната външна разлика от предишните серии на 109 е използването на "Erla-Haube" фанар, с подобрена видимост. Вътрешните промени включват поставянето на 2кW генератор и двигателя на 109 К DB 605D .

Произведени са следните варианти на G-10 :

G-10 (Light fighter with DB605DM or DB/DC engine)
G-10/R2 (Bad-weather fighter with PKS 12 autopilot)
G-10/R5 (Reconnaissance fighter)
G-10/R6 (Bad-weather fighter)
G-10/U4 (Fighter, with MK 108 Motorkanone 30 mm engine cannon)

Произведени са около 2,600 G-10 от октомври 1944 до края на войната.

Купих три кутии от този модел, един от Бонжура в Русе преди две години за под 10 лева и два от малкият ЦУМ на първият етаж за по 10,90лв. Добре изработени 37 части, с една всмукнатина от общо трите комплекта, в един от комплектите с почти никаква излишна пластмаса, но докато напасна двете основни части на тялото... :bduh: И на трите модела фанара не ми пасна.

Моделът е в кутия от гланциран картон, със странично отваряне. Изображение
В кутията има три платки А, B и C , отляти от сива пластмаса (с изключение на C платка, която е фанара и е отлята от прозрачна пластмаса) и едно листче с декали.
Изображение[/img]
Изображение Изображение
Инструкцията е от четири страници. Обясненията са на английски, разбираемо и елементарно.
Изображение

Изображение
Изображение
Изработката на модела е описана в 15 стъпки.

Листчето с декали е отпечатано от Revell без забележки и без дефекти. Има достатъчно технически надписи, учудващо добре отпечатани.
Изображение
Може да se изработят две машини.

Моделът според мен си заслужава парите, не е особено сложен и става за начинаещи моделисти като мен.
Life is a shit you have to turn into fertilizer.
Аватар
Pepelnick
Специалист
Специалист

Part, Photoetch for Bf 109 G-10, Revell, 1/72

Мнениеот Pepelnick » 01 Фев 2009, 15:15

Part, photoetched parts for Bf 109 G-10, Revell, 1/72

A това е фотоеца на Part за модела на Ревел. Закупен от Нирахоби за 11лв.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

В коплекта намирам една метална платка с фотоецваните части, един филм и една малка, но подробна инструкция за сглобяване.

Впечатли ме детаилността на фотоеца, но това е първият сериозен фотоец, който си купувам, така че всичко би ме впечатлило. Иснтрукцията е подробно направена
Направиха ми негативно впечатление две неща.
1. В схемата е дадена част 66, която не можах да открия в комплекта.
2. В схемата е дадено на две места да се сложи филм D, а той е само един.

Като изключим тези два пропуска, комплекта ми харесва. Не съм го започнал още, но ако при завършването има триизмерен ефект, особено при частите от кабината, ще съм много доволен.
Аватар
Pepelnick
Специалист
Специалист

Мнениеот javelin » 01 Фев 2009, 20:38

Явно ще има и трети вариант :D
Аватар
javelin
Маниак
Маниак

Messerschmitt Bf 109 G-6 "Danubian users"

Мнениеот Pepelnick » 06 Мар 2014, 22:58

Messerschmitt Bf 109 G-6 "Danubian users" Limited edition, AZ Model, 1/72, кат.№ AZ7458
Модела е закупен от Нирахоби за 19,90 лева.

Кутия от картон със странично отваряне. Отпред има рисунка на унгарски месершмит, като от трите страни на кутията има същата рисунка.

На задната страна на кутията са представени още три камуфлажни схеми, като въпреки че България е Danubian user на 109, български вариант няма.

Съдържанието на кутията е опаковано в самозалепващ се найлонов плик, позволяващ отпечатване за разглеждане на детайлите и последващо запечатване. Инструкцията е от два прегънати цветни гланцирани листа, на първа страница имаме схема на BF 109 и карта на боите с референция към Humbrol. На втора страница са разположението на детайлите и първите девет стъпки , а на останалите страници - осемнайсетте стъпки за изработване на модел G-6, G-6 Erla и G-6 Trop. Графичното оформление на пръв поглед ми е сравнително добро и ясно.

След отварянето на плика намираме две платки от тъмно жълто-кафеникава пластмаса, една малка прозрачна платка с фанара и тилната броня, декален лист за 4 разновидности на камуфлажа и още едно декално листче за техническите надписи.

Пластмасата на двете големи непрозрачни платки изглежда добре оформена, с фино изглеждащи детайли. Излята е по новата HQT технология (каквото и да значи това).
Интериорът на кабината е добре подчертан, има си всичко, за да оставите фанара отворен, а и Петр вече анонсира фотоец и маска, естествено производство на Едуард.

Предвидени са опции за два опашни стабилизатора, два вида антенни мачти, два въздухозаборника, два вида перки, три вида задни колесника и тн. Гравировката е прецизна и вдлъбната, има и имитация на нитове.

Декалите са прилични на вид, продукция на Eduard. Позволяват изработването на следните машини.

- Messerschmitt Bf 109 G-6 (Gy sz 95 226)V.8+10, of Maj. Aladar Heppes, group commander of 101/I FG, Vaszprem, Hungary Air Force, May 1945
- Messerschmitt Bf 109 G-6, White 3, 9 Grupil, flown by capt. Constantin Contacuzino, Vanaloare airfield, Romanian Air Force, 1944
- Messerschmitt Bf 109 G, White 3, Liaision squadron, captured from germans, Yugoslavian Air Force 1944
- Messerschmitt Bf 109 G/R3, W.nr 161742, originally white 7, flown by Frantishek Hanovec, Tri duby airfield, Combinated squadron, Slovak national uprising, Slovakia 8.9.1944

Няма декал за спиралата на кока, но AZ вече предлагат отделно опция да си купим различни спиралки

Прозрачните детайли са два - цял фанар и бронестъкло. Няма възможност за отворен фанар (освен ако не си го отрежеш).

В сравнение с Fine Molds смятам, че на пръв поглед модела на AZ Model е с една идея по-груб от Fine Mold-овския, но като се има предвид, че за един файнмолдовски можете да си вземете два азетовски, които са на почти същото качество, то е ясно кой е победителят. В сравнение с Италери, Академи, Хасегава, Revell и Airfix мисля, че модела на AZ Model е по-добрия вариант, поне по няколко параметъра (прецизност, отливка, опции, цена и тн).

В заключение мога да кажа, че модела си струва.
Аватар
Pepelnick
Специалист
Специалист

Re: Messerschmitt Bf.109G

Мнениеот ARTU » 06 Мар 2014, 23:32

Как ме изпревари :D

Messerschmitt Bf.109G-6 Jagdgeschwader JG.300 Wilde Sau, 1/72 AZ MODELS, кат.№ AZ 7457

Нямаше как и аз да не се включа във всеобщата еуфория по отношение месершмитите на Петр Музикант :yeha: Особено след като свалиха драстично цените.

И така... Моделът пристига в кутия от гланциран картон със странично отваряне, като на предната част е едната предлагана камуфлажна схема, а отзад са останалите три. Надпис под заглавието ни информира, че серията е лимитарана до 500 бройки, което е малко съмнително, по-скоро е маркетингов трик. На тази мисъл ме навежда фактът, че в кутията са стандартните платки за версия G, като липсва само фанарът тип "Ерла". Печатът на кутията е добър, цветовете са дадени с референции по HUMBROL.

В кутията имаме самозалепващ се плик (адмирации за това решение!) с детайлите, два декални листа и инструкция. Самата инструкция е формат А3, прегънат през средата за да образува книжка, от гланцирана хартия, цветна. На първата страница имаме кратка историческа справка, на втора - схема на разположението на детайлите, като част от тях са маркирани да не се използват при конкретната версия. Стъпките за изработване на модела са общо 18 - от втора до четвърта страница. В долната половина на последната страница е дадена схема на декалите със служебни надписи. Инструкцията е много добре отпечатана, а на сайта на производителя се предлага възможност да се свали в PDF.

Декалните листове са малък и голям. Малкият е със служебните надиси, а големият - с маркировки за предлаганите камуфлажни схеми. Свастиката е разцепена на две :evil: Аман от криворазбрана толерастия! Та декалите... Отпечатани са от EDUARD, с чудесно качество, без забележки.

В малко пликче с клипс са прозрачните детайли - цял фанар и тилно бронестъкло. Чудесна прозрачност и много добър фрейминг! Бронестъклото е едно малко бижу!

Непрозрачните детайли са разположени на две идентични по размери платки, отливката е шортрън, но със забележително качество. Пластмасата е пясъчно жълта (фотоапаратът ми се побърка докато я отрази), няма груби дефекти по детайлите.

Платка А има 55 детайла - всички разшивки съответстват на чертежите, има забележително приборно табло, педали, всякакви ситнежи, та дори и два вида прицели... с непрозрачни части. След достатъчно взиране може да се забележат леки всмукнатини от едната страна на хоризонталните стабилизатори, всичко останало е на забележително ниво.

Втората платка предлага долната част на крилата, двете половини на фюзелажа, колелета и т.н. Отново всички детайли са проработени изключително добре. Единствената забележка е към ауспусите - следва да се разпробият.

Заключение - изключителен модел са спретнали AZ MODELS Дано не е само от онзи тип, дето изглеждат добре само в кутията и докато детайлите са си на платката. Смятам да проверя това, като в най-скоро време се впусна в едно ООВ преживяване. Моделът е достатъчно детайлизиран, поради което не изисква абсолютно никакви детайлизации. Всяко купуване на ецове от AZ MODELS (изработени от EDUARD) и комплекти от RES-IM (пак изработени от EDUARD), са пилеене на пари по вятъра. Единственият минус е, че кабината не позволява да се остави отворена, но лично мен това не ме дразни, тъй като със странично отворен фанар този самолет ме дразни доста повече.

Имам възможността да го сравня с моделите на Italeri, Academy и Fine Molds. Определено месершмита на AZ MODELS е достоен съперник и по качества излиза по-напред дори и от модела на японците. Като се има предвид и атрактивната цена - изборът е безспорен.

Моделът е доставен от дистрибутора на AZ MODELS за България - "Нирахоби". Цената е 19,90 лева.

Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот ARTU » 22 Юни 2014, 18:08

Messerschmitt Bf.109G-14 (Erla) Wooden Fin, 1/72 AZ MODELS, кат.№ AZ 7448

Messerschmitt Bf.109G-14 е опит да бъде стандартизирано производството на самолета, като се използват много от доработките при G-6, като при изработката на някои от елементите започват да се използват дърво и шперплат. Като стандартно започва да се използва остъклението тип "Ерла".

Моделът е в стандартната за AZ Model кутия от гланциран картон със странично отваряне, като на предната част има нарисуван динамичен боксарт, а отзад са предлаганите три камуфлажни схеми. Печатът на кутията е добър, цветовете са дадени с референции по HUMBROL.

В кутията имаме самозалепващ се плик с детайлите, два декални листа и инструкции. Самата инструкция е формат А3, прегънат през средата за да образува книжка, от гланцирана хартия, цветна. Тя е стандартната за варианти G-5, G-6, G-8 и G-14. На първата страница имаме кратка историческа справка, на втора - схема на разположението на детайлите, като част от тях са маркирани да не се използват при конкретната версия. Интересно, че в инструкцията е дадено, че трябва да имаме двата типа кабини, но в комплекта имаме само "Ерла". Стъпките за изработване на модела са общо 17 - от втора до четвърта страница. Инструкцията е много добре отпечатана, като определена главоблъсканита е стандартизирането и за доста варианти. На малко гланцово листче формат А5 с едностранен печат е дадена схема на декалите със служебни надписи за G-вариантите. Вероятно AZ Model се подготвя да продава отделно декалите със служебни надписи.

Декалните листове са малък и голям. Малкият е със служебните надиси, а големият - с маркировки за предлаганите камуфлажни схеми. Свастиката (както при останалите модели на производителя от серията) е разцепена на две. Самите декали са с надпис, че са дизайн на AZ Model, но този път няма данни къде са отпечатани. Качеството е добро, без забележки.

Предлаганите камуфлажни схеми са стандартно оцветяване RLM 74/75/76. Машините са съответно:
- Bf 109G14, Wnr 462919, White 7, 10/JG 3, flown by Lt.Oskar "Ossi"Romm, October 1944
- Bf 109G-14, Wnr unknown, Yellow 4, 15/JG 5, Lister base, Norway, May 1945
- Bf 109G-14, Wnr 462892, Blue 2, 16/JG 53, flown by Gefr.Alfred Michel, Stuttgard-Echterdingen base, December 1944

В малко пликче с клипс са прозрачните детайли - цял фанар и тилно бронестъкло. Чудесна прозрачност и много добър фрейминг!

Непрозрачните детайли са разположени на две идентични по размери платки, отливката е шортрън, но със забележително качество. Пластмасата е тъмно сива, няма груби дефекти по детайлите.

Платка А има 55 детайла - всички разшивки съответстват на чертежите, има забележително приборно табло, педали, всякакви ситнежи, та дори и два вида прицели... с непрозрачни части.

Втората платка предлага долната част на крилата, двете половини на фюзелажа, колелета и т.н. - общо 23 детайла. Отново всички детайли са проработени изключително добре. Единствената забележка е към ауспусите - следва да се разпробият.

Заключение - (както отбелязах и за предходния Bf.109G от фирмата) изключителен модел са спретнали AZ MODELS. Моделът е достатъчно детайлизиран, поради което не изисква абсолютно никакви детайлизации. Още повече, че кабината не позволява да се остави отворена, а през фанара детайлизацията е на изключително високо като за пластмасов модел ниво.

Моделът е доставен от дистрибутора на AZ MODELS за България - "Нирахоби". Цената е 19,90 лева.

Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Мнениеот p373r » 17 Авг 2014, 14:17

Реално в моделите на AZ с изкл. на фанара и декалите има части за всички G-варианти, които не са с АS-мотори. Размерите са коректни с изкл. на по-ниския с 1 мм нос, заради който ъгълът на поставяне на крилото и стойката на готовия модел не съвпадат съвсем с оригинала. Иначе като ниво на проработка е доста добре.

От AZ са обещали с пускането на G-10 и подобните нему проблемът да бъде коригиран, текущите форми ще останат непроменени.
He's crazy Lou, he builds toy airplanes!
Ooh! Whip Me, Beat Me, Make Me Carve Laminated Sheet Styrene!
Аватар
p373r
Маниак
Маниак

Мнениеот ARTU » 13 Фев 2015, 19:47

Messerschmitt Bf.109G-8, 1/72 AZ MODELS, кат.№ AZ 7447

Моделът е в стандартната за AZ Model кутия от гланциран картон със странично отваряне, като на предната част има нарисуван динамичен боксарт, а отзад са предлаганите три камуфлажни схеми. Печатът на кутията е добър, цветовете са дадени с референции по HUMBROL.

В кутията имаме самозалепващ се плик с детайлите, два декални листа и инструкция. Самата инструкция е формат А3, прегънат през средата за да образува книжка, от гланцирана хартия, цветна. Тя е стандартната за варианти G-5, G-6, G-8 и G-14. На първата страница имаме кратка историческа справка, на втора - схема на разположението на детайлите, като част от тях са маркирани да не се използват при конкретната версия. Стъпките за изработване на модела са общо 17 - от втора до четвърта страница. Инструкцията е много добре отпечатана, като определена главоблъсканита е стандартизирането и за доста варианти. Тук нямаме обичайната отделна инструкция за служебните надписи.

Декалните листове са малък и голям. Малкият е със служебните надиси, а големият - с маркировки за предлаганите камуфлажни схеми. Свастиката (както при останалите модели на производителя от серията) е разцепена на две. Самите декали са с надпис, че са дизайн на AZ Model, но този път няма данни къде са отпечатани. Качеството е добро, без забележки. Следва да се отбележи, че декали 15 трябва да представят двете квадратни прозорчета за фотоапаратите в опашната част на самолета.

Предлаганите камуфлажни схеми са съответно:
- Bf 109G-8, Wnr unknown, White 14, 2/NAGr.12, flown by Oblt. Heimo Emmerstorfer, Albania 1944, Luftwaffe - камуфлаж RLM 75 и RLM 76. Така поне е в описанието, но на картинката ясно се вижда, че отгоре самолетът е камуфлиран в пустинно жълто, с ивици сиво.
- Bf 109G-8, Wnr 201765, Black 11, Unknown unit, Germany 1944, Luftwaffe - камуфлаж RLM 74/75/76.
- Bf 109G-8, Wnr unknown, Yellow 6, Unknown unit, Anzio front, during early 1944, Luftwaffe - камуфлаж RLM 74/75/76.

В малко пликче с клипс са прозрачните детайли - цял фанар и тилно бронестъкло. Чудесна прозрачност и много добър фрейминг!

Непрозрачните детайли са разположени на две идентични по размери платки, отливката е шортрън, но със забележително качество. Пластмасата е сива, няма груби дефекти по детайлите. Единствената забележка е към плитките и замазани очертания на капаците по крилото.

Платка А има 55 детайла - всички разшивки съответстват на чертежите, има забележително приборно табло, педали, всякакви ситнежи, та дори и два вида прицели... с непрозрачни части.

Втората платка предлага долната част на крилата, двете половини на фюзелажа, колелета и т.н. - общо 23 детайла. Отново всички детайли са проработени изключително добре. Единствената забележка е към ауспусите - следва да се разпробият.

Заключение - положителните страни (както отбелязах и за предходните Bf.109G от фирмата) изключителен модел са спретнали AZ MODELS. Моделът е достатъчно детайлизиран, поради което не изисква абсолютно никакви детайлизации. Още повече, че кабината не позволява да се остави отворена, а през фанара детайлизацията е на изключително високо като за пластмасов модел ниво.

Отрицателна страна, ама много отрицателна за конкретната модификация е, че от фирмата производител никак не са се напънали да изработят фюзелаж, подходящ за разузнавач, или поне да добавят детайла за основната фотокамера Rb 50/30 под тялото. Друг недостатък са предвидените декали, които би следвало да представляват прозорчетата за Rb 12.5/7x9 / Rb 32 /7x9 в опашната част. Ама много трудно ще минат за прозорчета тези черни декалчета. Тук излагацията е пълна, като следва да се отбележи, че нито един от смолните производители не се е трогнал от този факт. А по форумите е пълна тишина, сакън да не развалим настроенитео на някой от AZ Model. Както и да е - за десетина минути успях да изработя необходимия детайл от парче пластмаса, като за остъкление ползвах такова от CD-ROM устройство. Вероятно следващия път ще се постарая повече, като остава да мисля и за прозорчетата в задната част на самолета.

Аватар
ARTU
Домакин
Домакин

Следваща

Назад към В кутията / In-Box Preview