Трета открита изложба-конкурс на клуб "Стендов Моделизъм България"

Партньори:

Клуб "Стендов моделизъм - България" организира Трета открита изложба-конкурс за стендови модели (всички мащаби и категории). Изложбата е по повод навършването на една година от основаването на Клуба.

Място на провеждане: Културно-информационен център на Авиацията и ВВС на Булевард "Цариградско шосе" 4-ти километър.

Време на провеждане: 20 и 21 октомври 2007 год. (събота и неделя)


Програма:
1. Подреждане на експозицията - от 09 часа на 20.10.
2. Откриване - 12.00 часа на 20.10.
3. Огледа и оценка на моделите - от 14.00 часа
4. Закриване на първият изложбен ден - 17.00 часа
5. Откриване на вторият изложбен ден - 09.00 часа на 21.10.
6. Приключване оценяването на моделите - 12.00 часа
7. Награждаване и закриване на изложбата - 14.00 часа.

Експозиция:

- от 10.00 до 17.00 на 20.10.
- от 09.00 до 16.00 на 21.10.

Дискусия за изложбата: Форум

Резюме:

Изложбата на 20-ти и 21-ви октомври 2007 год. беше тържествено открита от Председателя на Клуб “Стендов моделизъм – България” Станислав Петков в присъствието на членове на клуба, моделисти и гости. Третата открита изложба-конкурс беше добре организирана, екипът показа добра сработеност и рутина. На нея бяха представени 43 моделисти със 124 модела и композиции.

Организаторите бяха предвидили отново информационен център с достъп до интернет, както и специално разработен софтуеър за регистрация на моделите и участниците, и разпечатване на бланките за участие за всеки модел. Този път барчето беше добре заредено с кафе, безалкохолни, закуски... и бира.

Бяха изработени и фланелки на клубна тематика, този път със спомен за авиобаза "Доброславци". Освен членове на Клуба, доста други посетители успяха да си закупят от тях.

Представените модели бяха на изключително добро ниво, което подложи на неимоверни усилия комисията при оценяването им. Жестоката конкуренция беше основно в раздел "Бронетехника 1/72" и "Бронетехника 1/35". "Гвоздеят" на изложбата беше феноменалната диорама "Танково депо", около която винаги имаше посетители.

Както и при предходни изложби, авиационните издания в страната надменно отминаха и тази поредна проява на Клуб “Стендов моделизъм – България”. Телевизиите бяха заети в съботно предъвкване на поредните седмични скандали и политически игри, тъй като изложбата се проведе седмица преди местните избори.

При награждаването всички участници получиха медал по повод навършването на една година от официалното учредяване на Клуба.

Ентусиазираното събитие през този уикенд отново събра на едно място всички запалени моделисти и любителите на авиационната и бронирана техника. Освен реалните запознанства и моделистките дискусии, тази изложба се превърна в генератор за идеи и интересни предложения, някои от които ще бъдат реализирани съвсем скоро.


Класиране:

    

         Специална награда.  Васил Маломиров Власов с ДАР 8 Славей
         Специална награда.  Лъчезар Драгостинов с Ракета Съюз 3
         Специална награда.  Васил Маломиров Власов с КБ 2 Чучулига 4

  Раздел „Сухопътна техника”

    Категория „Сухопътна техника - цивилна”

         1.  Любомир Брезоев с Honda Magna 50 на Tamiya
         2.  Борис Желязков с Ferrari F40 на Tamiya
         2.  Андрей Мушатов с Yamaha YZF R1 на Tamiya

Раздел „Авиация”

  Категория „Доработки”

    Мащаб 1/40 и по-голям

         1.  Валентин Петров (valko-bg) с Mi 17 на Trumpeter

Раздел „Сухопътна техника”

  Категория „Военна техника - Доработки”

    Мащаб 1/40 и по-голям

         1.  Георги Рошков (sektor) с M10 Archiles на Academy

  Категория „Военна техника - Стандартно изпълнение”

    Мащаб 1/40 и по-голям

         1.  Тодор Георгиев с Nashorn Sd.Kfz. 164 на Dragon

  Категория „Военна техника - Доработки”

    Мащаб 1/40 и по-голям

         2.  Николай Колев (noel) с Marder I на RPM

  Категория „Военна техника - Стандартно изпълнение”

    Мащаб 1/40 и по-голям

         2.  Николай Колев (noel) с WC-56 Dodge Command Car на AFV Club

  Категория „Военна техника - Доработки”

    Мащаб 1/40 и по-голям

         3.  Светлан Велев с T-72 на Tamiya

  Категория „Военна техника - Стандартно изпълнение”

    Мащаб 1/40 и по-голям

         3.  Георги Рошков (sektor) с Panzer II Flamingo на Alanger

Раздел „Авиация”

  Категория „Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/41 до 1/60

         1.  Иво Красимиров Атанасов (ivoka) с P-47 Thunderbolt на Academy
         2.  Емил Иванов с F-15 E Strike Eagle на Revell

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Иван Филипов Иванов (NAVY_YVAN) с Me 109 G-6 на Hasegawa

Раздел „Сухопътна техника”

  Категория „Верижна военна техника ВСВ - Доработки”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Слави Славов (ARTU) с ИСУ 152 на PST

  Категория „Колесна военна техника - Доработки”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Йордан Стефанов (Жътваря) с ATЗ-5-375 (Урал 375) на ICM

  Категория „Верижна военна техника Съвременна - Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Михаил Тодоров (Mihail Todorov) с T-72 M1 на Revell

  Категория „Колесна военна техника - Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Слави Славов (ARTU) с ГАЗ-АА СУ-1-12 на UM

Раздел „Авиация”

  Категория „Младежи”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Пламен Михайлов с Me 262 A на Revell

  Категория „Доработки”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Йордан Стефанов (Жътваря) с Northrop XP-56 Black Bullet II на Special Hobby

Раздел „Сухопътна техника”

  Категория „Верижна военна техника ВСВ - Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Михаил Тодоров (Mihail Todorov) с Jagdtiger на Dragon

  Категория „Колесна военна техника - Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         2.  Илия Андреев (Bradatia) с Sd.Kfz.260 на ICM

Раздел „Авиация”

  Категория „Младежи”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         2.  Симеон Мирославов Стойнев с F-4 Wildcat на Academy

  Категория „Доработки”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         2.  Пенчо Генев с Messerschmitt Bf 109 T-2 на MPM

  Категория „Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         2.  Димитър Димитров (javelin) с Heinkel He70 F-2 на Revell

Раздел „Сухопътна техника”

  Категория „Верижна военна техника ВСВ - Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         2.  Илия Андреев (Bradatia) с Maus на Dragon

Раздел „Авиация”

  Категория „Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         2.  Иван Филипов Иванов (NAVY_YVAN) с Fw 190 A5/U3 на Hasegawa

Раздел „Сухопътна техника”

  Категория „Верижна военна техника ВСВ - Доработки”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         2.  Любомир Николов (Milowitz) с Waffentrager на Ace

  Категория „Колесна военна техника - Доработки”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         2.  Слави Славов (ARTU) с Kfz.14 на RPM

  Категория „Верижна военна техника Съвременна - Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         2.  Михаил Тодоров (Mihail Todorov) с Merkava Mk.III на Revell

Раздел „Авиация”

  Категория „Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         3.  Симеон Иванов (simo) с Mirage 2000 TigerMeet 2003 на Revell

Раздел „Сухопътна техника”

  Категория „Верижна военна техника ВСВ - Доработки”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         3.  Димитър Терзииванов (DDt) с Panzer V ausf.A на Revell

  Категория „Колесна военна техника - Доработки”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         3.  Любомир Николов (Milowitz) с Sd.Kfz. 232 на Roden

  Категория „Верижна военна техника Съвременна - Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         3.  Мирослав Стойнев с Challenger I Mk3 на Revell

Раздел „Авиация”

  Категория „Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         3.  Димитър Терзииванов (DDt) с P-47 D-30-RA Thunderbolt на Revell

  Категория „Младежи”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         3.  Васил Кьосев с Bf-109 G-2 / Trop на Hobby Boss

    Раздел „Винетка”

         1.  Георги Рошков (sektor) с Panzer IV на Italeri
         2.  Николай Колев (noel) с "Ars Longa, Vita Brevis"
         3.  Дочко Дочев с Немски Картечари

    Раздел „Диорами”

         1.  Емил Групчев (Старшията) с Танково Депо
         2.  Станислав Петков (Stenka) с Mistel 2
         3.  Ясен Герасимов с BR52, Omy, Платформа

    Раздел „Модели от подръчни материали”

         1.  Георги Александров с Т6А2 - Трамвайна мотриса
         2.  Лъчезар Драгостинов с Багер Benati
         3.  Дариан Георгиев с трамвайна мотриса София 70

    Раздел „Фигури”

         1.  Николай Колев (noel) с "Fresh Milk" на Verlinden
         2.  Николай Колев (noel) с US Tank Crew на Dragon
         3.  Георги Камбуров с Германска пехота; Германски танкисти на Master Box

Галерия:
Кликни на изображенито за увеличаване на размера му.

Видяно: 1167

Видяно: 1342

Видяно: 1221

Видяно: 1222

Видяно: 1280

Видяно: 1274

Видяно: 1221

Видяно: 1333

Видяно: 1284

Видяно: 1293

Видяно: 1267

Видяно: 1213

Видяно: 1186

Видяно: 1234

Видяно: 1220

Видяно: 1225

Видяно: 1228

Видяно: 1187

Видяно: 1189

Видяно: 1309

Видяно: 1208

Видяно: 1267

Видяно: 1273

Видяно: 1325

Видяно: 1231

Видяно: 1197

Видяно: 1197

Видяно: 1200

Видяно: 1226

Видяно: 1175

Видяно: 1166

Видяно: 1195

Видяно: 1135

Видяно: 1213

Видяно: 1210

Видяно: 1225

Видяно: 1239

Видяно: 1155

Видяно: 1237

Видяно: 1237

Видяно: 1185

Видяно: 1175

Видяно: 1198

Видяно: 1244

Видяно: 1253

Видяно: 1267

Видяно: 1207

Видяно: 1183

Видяно: 1241

Видяно: 1225

Видяно: 1186

Видяно: 1155

Видяно: 1176

Видяно: 1153

Видяно: 1162

Видяно: 1169

Видяно: 1164

Видяно: 1216

Видяно: 1156

Видяно: 1147

Видяно: 1172

Видяно: 1167

Видяно: 1215

Видяно: 1200

Видяно: 1188

Видяно: 1360

Видяно: 1221

Видяно: 1161

Видяно: 1158

Видяно: 1193

Видяно: 1167

Видяно: 1219

Видяно: 1172

Видяно: 1217

Видяно: 1169

Видяно: 1167

Видяно: 1180

Видяно: 1208

Видяно: 1248

Видяно: 1149

Видяно: 1255

Видяно: 1188

Видяно: 1221

Видяно: 1236

Видяно: 1181

Видяно: 1160

Видяно: 1171

Видяно: 1145

Видяно: 1148

Видяно: 1176

Видяно: 1169

Видяно: 1158

Видяно: 1152